Sony má nový model PlayStation 5: Konzola je ľahšia a už nepotrebujete skrutkovač

Zatiaľ nie je úplne zrejmé, čo Sony upravilo či odobralo, aby dokázalo docieliť nižšiu váhu. Zmenilo sa pritom aj modelové označenie, a to z CFI-1000 na CFI-1102A.

Spoločnosť Sony potichu predstavila nový model svojej najnovšej konzoly PlayStation 5, informuje The Verge. Odlišuje sa však výhradne konštrukčnej stránke. Stojan totiž obsahuje novú skrutku, s ktorou si poradíte aj bez skrutkovača. Úchyt na vrchu skrutky je prispôsobený tak, aby sa s ním dalo ľahko manipulovať aj rukou. Prvá správa o vynovenom modeli prišla z Austrálie, konkrétne od miestnej publikácie Press Start.

To však nie je to jediné, v čom sa nový model odlišuje od pôvodnej PS5. Je totiž aj o 300 gramov ľahšia. Zatiaľ nie je úplne zrejmé, čo Sony upravilo či odobralo, aby dokázalo docieliť nižšiu váhu. Zmenilo sa pritom aj modelové označenie, a to z CFI-1000 na CFI-1102A.

Austrália je podľa všetkého jednou z prvých krajín, v ktorej sa začali expedovať modernizované modely PS5, pričom niekoľko kusov bolo spozorovaných aj na pôde Spojených štátov amerických. Prvá zmienka o upravenej verzii sa pritom objavila len minulý mesiac, a to v japonskom manuále. O prevedenie nového stojanu sa s verejnosťou prostredníctvom siete Twitter podelil užívateľ bdp2007.

Skrutkovač budete potrebovať pri prístupe k M.2 SSD úložisku

Sony koncom minulého mesiaca vo vybraných sprístupnilo beta verziu softvéru, ktorý odomyká možnosť rozšírenia pamäte prostredníctvom M.2 SSD diskov. Hoci stojan už naďalej nebude vyžadovať skrutkovač, budete ho aj naďalej potrebovať pri prístupe k tomuto úložisku.

Podporované majú byť M.2 SSD disky s PCle Gen4, ktoré dokážu dosiahnuť rýchlosť najmenej 5 500 MB/s. Patrí medzi ne napríklad Samsung 980 Pro, Wstern Digital SN850 či Seagate FireCuda 530, no celkovo ich je oveľa viac. Podrobnejšie sme sa tejto téme venovali v samostatnom článku.