Tim Cook o budúcnosti: CEO Apple o 10 rokov už v spoločnosti nebude

10 rokov je dlhá doba.

Aktuálny CEO spoločnosti Apple, Tim Cook, prezradil svoje plány do budúcnosti. Okrem iného odhalil, že o 10 rokov zrejme už v spoločnosti nebude. Na novinku upozornil portál iMore.

O túto zaujímavú predpoveď sa Tim Cook podelil s Karou Swisher počas podcastu. Dostal otázku ohľadom svojich plánov o budúcnosti a o krokoch, ktoré podnikne, keď zostúpi z postu CEO Apple. Na otázku, či bude v spoločnosti aj o 10 rokov, odpovedal nasledovne: “10 rokov? Pravdepodobne nie. Môžem však povedať, že momentálne sa cítim skvelo a čas, kedy skončím, je stále v nedohľadne.”

Cook bol a stále je pre Apple obrovským prínosom

Cook, pochopiteľne, nezachádzal príliš do detailov, no potvrdil, že je ťažké predstaviť si život mimo Apple. Predsa len sa do spoločnosti pridal ešte v roku 1997. V roku 2011 sa stal šéfom firmy a na tejto pozícii pôsobí dodnes. Ako však sám povedal, 10 rokov je celkom dlhá doba taktiež treba upozorniť na skutočnosť, že minulý rok oslávil svoje 60. narodeniny. Riadiť technologického giganta v 70 rokoch by predsa len asi nebolo prospešné ako pre neho, tak pre samotnú spoločnosť.

TIP REDAKCIE
RECENZIA Motorola Moto G200 5G: Smartfón s najlepším pomerom ceny a výkonu?

Dátum, kedy odstúpi, je však stále ďaleko. Spoločnosť má na najbližšie roky veľké plány. Hovoriť môžeme o elektromobile Apple Car, inteligentných okuliaroch, pokračovaní v práci na vlastných čipoch a, samozrejme, nových iPhonoch.

Ak chcete, celý skoro 36-minútový podcast si môžete vypočuť tu. K dispozícii je dokonca aj kompletný prepis.

Porovnajte si aktuálne ceny modelu iPhone 12 Pro

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať