Dobehne Samsung konkurenciu? Rad Galaxy S22 môže ponúknuť 65 W nabíjanie

Všetky tri modely.

Samsung budúci rok nastaví latku ešte vyššie. Okrem toho, že má pri modeloch z radu Galaxy S22 učiniť razantné vylepšenia v rámci fotoaparátov či procesora, údajne venuje časť svojej pozornosti aj batérii a nabíjaniu. Naznačuje to nové tvrdenie informátora @FrontTron, na ktoré na upozornil server Android Authority.

Konkrétne uvádza, že Samsung testuje 65 W nabíjanie vo všetkých troch pripravovaných modeloch. V príspevku uvádza označenie Rainbow RGB. Zatiaľ čo Rainbow má byť krycí názov pre celú rodinku Galaxy S22, písmená RGB reprezentujú jednotlivé modely. R znamená red, čiže štandardný S22, G znamená green, čiže prostredný S22+ a B zase blue, čo odkazuje na najvýkonnejší S22 Ultra.

Samsung tak v tomto smere konečne dobehne konkurenciu. Napríklad Xiaomi disponuje aj smartfónom s podporou pre šialené 120 W nabíjanie (i keď realita sa ukázala byť trochu iná). Rovnaké, čiže 65 W nabíjanie, ponúkajú napríklad smartfóny OnePlus 9 a 9 Pro, Asus ROG Phone 5 či Mi 11 Ultra od Xiaomi. Pre porovnanie, aktuálne vlajkové lode od Samsungu, rad Galaxy S21, disponujú len 25 W nabíjaním.

TIP REDAKCIE
NÁVOD: Ako ochrániť batériu v telefóne? Stačí poznať tento jednoduchý trik!

Vyššia rýchlosť nabíjania si pýta daň

Aj keď je rýchlejšie nabíjanie oveľa pohodlnejšie, pýta si daň. A tú spláca batéria zo svojej životnosti. Je známym faktom, že čím vyššia rýchlosť, tým rýchlejšie batéria stráca svoju kapacitu. Pripomeňme však, že postupne vznikajú riešenia aj pre tento problém. Jedným z nich je napríklad technológia inteligentného nabíjania, ktorá sleduje spôsob, akým dané zariadenie používate, pričom na 100 % ho doplní len v prípade, keď to aj skutočne potrebujete.

Nabíjanie Galaxy S21 Ultra prostredníctvom nabíjačky, ktorá zo seba dokáže vytlačiť 25 W, trvá približne niečo vyše hodiny. Priestor na zlepšenie tak rozhodne existuje. Samozrejme, veľkú úlohu bude hrať aj veľkosť samotnej batérie, avšak prostredníctvom 65 W nabíjania by sa celkové trvanie procesu mohlo skrátiť aj na 30-40 minút. Na potvrdenie týchto teórií si však ešte budeme musieť nejaký ten čas počkať.