Nedostatok čipov poznačí aj Galaxy S21 FE, Samsung môže na niektorých trhoch ponúkať verziu s čipom Exynos

Do Európy by sa však mal dopracovať variant so Snapdragon 888.

Nedostatok čipov výrazne postihuje celý technologický svet, vrátane Samsungu. Juhokórejský výrobca tento rok plánuje ešte predstaviť napríklad Galaxy S21 FE, avšak to vyzerá, že kvôli kríze bude smartfón rozdelený na dve verzie – jednu s čipom Snapdragon 888, druhú s čipom Exynos 2100, informuje server SamMobile.

Samsung mal svoj Galaxy S21 FE ukázať v auguste tohto roku, no kvôli aktuálnej situácii bolo predstavenie tohto zariadenia posunuté na posledný štvrťrok 2021. Pôvodne sa predpokladalo, že ho poženie len jeden typ procesora, a to špičkový Snapdragon 888 od Qualcommu. Tak tomu ale nebude. Predávať sa totiž bude aj verzia s čipom Exynos 2100, ktorý možno nájsť aj v ostatných modeloch Galaxy S21 pre európsky trh.

Galaxy S21 FE so Snapdragon 888 sa má predávať aj v Európe

Kde bude dostupná aká verzia? Podľa správy priamo z Južnej Kórey by sa verzia so Snapdragon 888 mala predávať naprieč Európou, Spojenými štátmi americkými a niektorými ďalšími trhmi. Zvyšok trhov bude mať k dispozícii len verziu s Exynos 2100. Pre nás, Slovensko, je toto skôr dobrá správa, nakoľko nie je žiadnym tajomstvom, že Snapdragon 888 je oproti Exynos 2100 o niečo výkonnejší a energeticky efektívnejší. Viac si o rozdieloch medzi dvoma čipsetmi môžete prečítať tu.

TIP REDAKCIE
Google vyrába novú miniaplikáciu: Ukáže, koľko času trávime so smartfónom
galaxy S20 FE
Samsung Galaxy S20 FE

Čo očakávať od výbavy?

Čo sa týka výbavy, zariadenie bude pokrývať 6,5-palcový Super AMOLED Infinity-O displej s FHD+ rozlíšením, obnovovacou frekvenciou 120 Hz a výrezom pre 32 Mpx selfie snímač. Oproti, na zadnej strane, sa bude vystatovať zostava troch objektívov, z ktorých hlavný by mal ponúknuť rozlíšenie 12 Mpx. Interiér bude obývať 6/8 GB RAM, 128/256 GB interného úložiska, 4 500 mAh batéria a dva už spomínané čipsety.

Total
0
Zdieľaní
Total
0
Zdieľať