Nového Samsungu Galaxy Note 21 sa zatiaľ nedočkáme: Kedy naň príde rad?

Galaxy Note 21 bude meškať. Kedy vôbec príde?

Na konci januára sme mohli sledovať online predstavenie nového Samsungu Galaxy S21. Spoločnosť nás tak nechala nazrieť pod pokrievku toho, čo na tento rok chystá. V pláne bol aj nový model zo série Galaxy Note, na ten si však pravdepodobne budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Novinky z radu Galaxy Note sa tento rok pravdepodobne nedočkáme

Aj tento rok sme mali privítať nového člena do série Galaxy Note. Predpokladalo sa, že sa tak stane v auguste, aj Samsung však ovplyvnila pandémia a plány museli zmeniť. Pre nedostatok niektorých súčiastok sa vývoj spomalil, a tak sa rozhodli, že s uvedením počkajú, aby fanúšikom priniesli model, z ktorého nebudú sklamaní. Predstavenie nového Samsungu Galaxy Note 21 sa tak posúva na neurčito. 

Určite sa však netreba báť, že by táto obľúbená séria skončila. Samotná spoločnosť potvrdila, že v nej budú pokračovať, len musíme chvíľu počkať. Uvidíme, či sa termín presunie až na august budúceho roka alebo sa to podarí skôr. A na čo sa môžeme tešiť? Hoci o novom modeli toho ešte veľa nevieme, pár základných informácií predsa len von uniklo. 

Čo môžeme očakávať od nového Samsungu Galaxy Note 21?

Dizajn 

Celkový vzhľad nového modelu Galaxy Note by mal byť podobný tohtoročnému Galaxy S21. Očakáva sa však trochu hranatejšie telo, čiže zrejme nevyužijete rovnaký obal na mobil z vášho Samsungu.

Od tohtoročnej novinky si požičia aj fotomodul v tvare obdĺžnika, ktorý bude zasahovať až do zaobleného okraja. Rozhodne to bude jeden z najvýraznejších prvkov na celom telefóne. V module nebudú chýbať ani štyri šošovky fotoaparátu, ktoré zaručia nadpriemerne kvalitné snímky. 

Kedy uvidíme Samsung Galaxy Note 21?
Zdroj: bigstockphoto.com

Ako to už pri Galaxy Note býva zvykom, v dolnom rohu bude priestor na pero S Pen, vďaka ktorému sa s telefónom pohodlne pracuje. O tomto doplnku sa dokonca šepkalo, že ho Samsung prestane v sérii používať, nie je to však pravda. 

V strede telefónu nájdeme aj USB-C port, no jack na pripojenie slúchadiel by ste aj tentoraz hľadali márne. Poddisplejová optická čítačka odtlačkov prstov však nebude chýbať. 

Displej 

Sklo displeja ostáva zahnuté aj na tomto modeli. V hornej časti nového Galaxy Note 21 nájdeme klasickú selfie kameru, pri ktorej sa však očakáva, že bude takisto riešená poddisplejovo. Zatiaľ ale nič nie je potvrdené a sú to len domnienky. 

Uhlopriečka displeja má byť 6,8 palcov, čo je o trošku menej, ako mal predchádzajúci model z tejto série. Ani tu však nechýba AMOLED displej s rozlíšením Quad HD+ a adaptívnou obnovovacou frekvenciou až 120 Hz. 

Aj pozeranie videí či obrázkov bude stáť za to, keďže sa má zvýšiť maximálna úroveň jasu, a to až na 1600 nitov. 

Cena 

Cena nového Samsungu Galaxy Note 21 zatiaľ tiež ostáva tajomstvom, no môžeme predpokladať, že bude podobná ako pri minuloročnom modeli. Z toho vyplýva, že to bude niečo cez 850 eur. Za takúto sumu však dostanete nadpriemerný telefón, ktorý spoľahlivo využijete nielen na zábavu, ale aj na prácu.

V spolupráci s Basta Digital.

Total
24
Zdieľaní
Total
24
Zdieľať