android 12

Obrovský úspech: Samsung Galaxy S21 Ultra vyhral ocenenie za najlepší smartfón tohto roku!

Gratulujeme!

Technologický svet nezastavuje. Aj napriek stále sa šíriacemu vírusu COVID-19 sa každú chvíľu konajú rôzne podujatia či veľtrhy, počas ktorých nám svetoznáme spoločnosti prezentujú svoje zručnosti a kapacity. Inak tomu nebolo ani počas veľtrhu MWC, kde sme sa dokonca dočkali aj vyhlásenia výhercu ocenenia za najlepší smartfón roku 2021.

Proti sebe boli postavené tie najlepšie zariadenia od svetoznámych výrobcov, vrátane spoločností ako Samsung, Apple, Xiaomi či OnePlus. Kto zvíťazil? Ako už ste zrejme vyčítali z nadpisu, cenu za najlepší smartfón si na MWC uchopila špičková vlajková loď od spoločnosti Samsung, a to Galaxy S21 Ultra. Zariadenie porazilo všetkých svojich protivníkov, ako napríklad iPhone 12 Pro Max, čo síce nie je tohtoročný smartfón, no stále je to aktuálne špička od Apple, OnePlus 9 Pro, Samsung Galaxy S20 FE či Xiaomi Mi 11 Ultra, informuje Android Authority.

Samsung Galaxy S21 Ultra si zaslúžil vyhrať, obrovská pochvala však patrí aj porazeným

Pre Samsung ide skutočne o ohromný úspech, nakoľko naposledy sa tohto ocenenia dočkal ešte v roku 2016, a to vďaka svojmu Galaxy S6 Edge. A treba uznať, že Galaxy S21 Ultra si to naozaj zaslúži. Samozrejme, má chyby, no jeho plusy výrazne prevažujú. Je lacnejší, má špičkové fotoaparáty, špičkový výkon, nádherný dizajn a dokonca podporuje S Pen.

TIP REDAKCIE
Novinka HONOR X7 je aktuálne dostupná na Slovensku za akciovú cenu 179 Eur!

Chválami však netreba šetriť ani pri ostatných súťažiacich. Galaxy S20 FE je jeden z aktuálne najobľúbenejších smartfónov, ktorý ukážkovo kombinuje špičkové špecifikácie s priaznivou cenovkou. iPhone 12 Pro Max ponúka extrémne vysoký výkon, 5G konektivitu, je kľúčovou súčasťou ekosystému Apple, no nemá 120 Hz displej, čo je obrovská škoda.

– článok pokračuje nižšie –

OnePlus 9 Pro taktiež ponúka bleskovú rýchlosť, krásny dizajn a aj kvalitné fotoaparáty, ktoré však stále mierne zaostávajú za konkurenciou. No a Mi 11 Ultra? Futuristický dizajn, nádherný displej, prvotriedne fotoaparáty. Tento smartfón rozhodne dokáže ponúknuť to najlepšie z najlepšieho, no zrejme to stále nebolo dosť, aby prekonal vlajkovú loď od Samsungu.

Aký je váš názor na výsledok? Súhlasíte s Galaxy S21 Ultra ako najlepším smartfónom za rok 2021, alebo by ste na tento post dosadili iný z uvedených modelov?