Samsung Galaxy Z Fold 3 ponúkne selfie fotoaparát pod displejom. Aj v Európe sa bude predávať so Snapdragon 888

Predstavenie sa má konať 11. augusta.

Samsung nám už pomerne čoskoro predstaví najnovšiu generáciu svojich skladacích smartfónov. Jedným z nich má byť Galaxy Z Fold 3, priamy nástupca minuloročného Galaxy Z Fold 2, ktorý sa od úplne prvej generácie na nepoznanie zmenil, našťastie v tom dobrom zmysle slova. Samozrejme, určité vylepšenia nás čakajú aj tento rok, no nikto stále presne nevie, aké.

S prázdnymi rukami vás však nenecháme. Nová správa od 91Mobiles, na ktorú upozornil server PhoneArena, totiž informuje o časti špecifikácií chystaného skladacieho zariadenia, ktoré sú sprevádzané aj niekoľkými rendermi. Novinky sa týkajú fotoaparátov, čipsetu či úložiska.

Samsung Galaxy Z Fold 3: Selfie fotoaparát zaujme pozíciu pod displejom

Celkovo má Galaxy Z Fold 3 dispnovať piatimi fotoaparátmi, pričom tri z nich sa budú nachádzať na vonkajšej strane zariadenia. Ďalší snímač bude možno nájsť na prednej strane, pričom posledný poputuje pod hlavný displej.

Tri zadné snímače majú ponúknuť rozlíšenie 12 Mpx, pričom pôjde o hlavný snímač, ultraširokouhlý senzor a teleobjektív. Po otvorení zariadenia sa nám naskytne pohľad na jeden, technicky dva objektívy. Jeden z nich, konkrétne ten, ktorý bude vidno, ponúkne rozlíšenie 10 Mpx. Ten schovaný pod displejom dostane rozlíšenie 16 Mpx. Čo sa týka spomenutého hlavného a širokouhlého fotoaparátu, údajne môže ísť o ten istý objektív, ktorý možno nájsť na zadnej strane Galaxy S21. To isté však môže platiť aj o 10 Mpx selfie fotaparáte, píše PhoneArena.

TIP REDAKCIE
Platba úsmevom či mávnutím? Mastercard chystá veľkú inováciu!
Zdroj: 91Mobiles

Samsung Galaxy Z Fold 3: Verzia s čipsetom Snapdragon sa bude predávať aj u nás

Presúvame sa dovnútra. Tu údajne nájdeme vysoko výkonný Snapdragon 888, ktorý bude osadený do všetkých verzií bez ohľadu na trh, na ktorom sa bude zariadenie predávať, a teda aj v Európe. Postupne sa však objavujú špekulácie, ktoré hovoria o implementácii o niečo výkonnejšieho Snapdragon 888+. Čo sa týka úložiska, k dispozícii by malo byť maximálne 512 GB priestoru, no hovorí sa aj o 256 GB verzii. Čo sa operačnej pamäte RAM týka, tu by sme sa mali dočkať kapacity najmenej 12 GB.

Zdroj: 91Mobiles

Samsung Galaxy Z Fold 3: Predstavenie sa má konať 11. augusta. Cena sa má pohybovať okolo 1 600 dolárov

Kedy príde? Predpokladalo sa, že Galaxy Z Fold 3 bude predstavený už počas tohto leta, konkrétne 3. augusta, čiže len o niečo vyše mesiac. Podľa novej správy to však má byť o trochu neskôr, a to 11. augusta. Koniec koncov, tých pár dní navyše nám už asi prekážať nebude.

V súvislosti s cenou sa zatiaľ hovorí len o americkom trhu. Tu by sa malo zariadenie začať predávať za približne 1 600 dolárov. U nás by to mohlo vyzerať podobne, avšak, samozrejme, v eurách.