Xiaomi chce ešte viac: Chystá foto monštrum so 192 Mpx foťákom

Xiaomi sa chce stať lídrom vo fotografii.

O tom, že Samsung pracuje na 200 Mpx fotoaparáte vieme už niekoľko mesiacov. Či ho použije on sám je otázne, no jedna firma už záujem prejavila – čínske Xiaomi. Práve obľúbený výrobca telefónov s ľudovou cenou chce fotočip využiť čo najskôr.

S informáciou prišiel čínsky informátor Digital Chat Station, ktorý okrem iného uviedol aj to, že 192 Mpx čip od Samsungu bude podporovať technológiu pixel binning v pomere 16:1. To znamená, že bude vedieť spojiť až 16 pixelov do jedného a spraviť tak jeden „superpixel“. Výsledné rozlíšenie fotografií tak namiesto 192 Mpx bude „len“ 12 Mpx.

Vďaka šialenému rozlíšeniu má byť k dispozícii aj bezstratový digitálny zoom od 1x po 4x. Ako z iného sveta tiež znie informácia o podpore natáčania až 16K videa.

snapdragon 888 plus

Xiaomi zatiaľ chýba výpočtová sila

Spracovať tak veľké fotografie nie je jednoduché, preto na trh musia prísť nové procesory schopné si s tým poradiť. Prvým takým by mal byť model SM8450 od spoločnosti Qualcomm. Ide o nástupcu aktuálneho Snapdragon 888. To, ako sa bude volať oficiálne po predstavení zatiaľ nie je známe, no hovorí sa o označení Snapdragon 895. Postavený bude na 4 nm výrobnej technológii, ponúkne úplne nové jadrá Kryto 780 založené na architektúre ARMv9, grafický čip Adreno 730ISP (čip pre spracovanie obrazu a fotografií) Spectra 680. Práve toto je kľúčová súčiastka, bez ktorej by práca so 192 Mpx zábermi nebola možná.

O zvyšku špecifikácií chystanej novinky od Xiaomi toho zatiaľ veľa nevieme. Vieme však, že má ponúknuť veľký displej s výrazným zakrivením po bokoch a kruhovým výrezom pre predný fotoaparát. Predstavený bude najskôr v decembri, no jeho dostupnosť bude záležať hlavne na tom či Qualcomm stihne dodať dostatok procesorov.

Snapdragon SM8450, resp. Snapdragon 895 bude predstavený už tradične počas decembrového samitu Qualcomm Tech Summit na Havaji.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať