OnePlus Nord 2 5G: Poznáme špecifikácie a dizajn možného kráľa strednej triedy!

Ukázať sa nám má už 9. júla.

Skvelé správy pre fanúšikov strednej triedy! Minuloročná mid-range špička, OnePlus Nord, sa dočká nasledovníka. Bude ním model OnePlus Nord 2, o ktorom sa aktuálne dozvedáme kompletné informácie nielen o výbave, ale aj dizajne. O novinke informuje server PhoneArena.

Displej6,45“ OLED
Rozlíšenie 1080p
Obnovovacia frekvencia 90 Hz
ČipsetMediaTek Dimensity 1200 5G
Pamäť8/12 GB RAM
128/256 GB interného úložiska
Batéria4 500 mAh
30 W nabíjanie
Predný fotoaparát32 Mpx
Zadné fotoaparáty50 Mpx hlavný
8 Mpx širokouhlý
2 Mpx makro/monochrómový
Očakávané špecifikácie OnePlus Nord 2 5G

Začneme špecifikáciami. Nový Nord má disponovať vysoko kvalitným 6,45-palcovým OLED displejom s rozlíšením 1080p a obnovovacou frekvenciou 90 Hz. Pod kapotou prekvapivo nenájdeme čipset od Qualcommu, ale od MediaTeku. Konkrétne má ísť o model Dimensity 1200 5G, čo znamená, že môžeme rátať aj s podporou pre 5G siete.

Procesor bude spolupracovať s operačnou pamäťou a interným úložiskom, pričom obidva tieto komponenty dorazia v dvoch prevedeniach. V rámci RAM môžeme rátať s kapacitou 8/12 GB, v rámci úložiska zase s kapacitou 128/256 GB. Batéria ponúkne veľkosť 4 500 mAh a taktiež podporu pre 30 W nabíjanie.

OnePlus posilnil hlavný fotoaparát: 50 Mpx snímač môže zobrať z vlajkových lodí OnePlus 9

Čo sa týka fotoaparátov, OnePlus presedlal zo 48 Mpx hlavného senzora na 50 Mpx objektív. A aj keď sa táto zmena na prvý pohľad nezdá nejak výrazná, na trhu sa nachádza len niekoľko 50 Mpx objektívov.

Údajne nie je vylúčené, že Nord 2 ponúkne senzor ISOCELL GN2 od Samsungu. Senzor o veľkosti 1/1,12″ s 1,4-mikrónovými pixelmi v štandardnom režime sníma 12,5 Mpx fotografie, a to pri pixeloch s veľkosťou 2,8 mikróna. Za túto možnosť vďačíme technológii spájania pixelov, ktorú dnes používa azda každý smartfón s väčším snímačom. Okrem toho sa objektív pýši kvalitnejším automatickým zaostrovaním, HDR a taktiež technológiou Smart ISO Pro, ktorá rázne posilňuje dynamický rozsah. Ďalej taktiež podporuje natáčanie spomalených 4K videí pri snímkovaní 120 FPS.

Rovnako však nie je vylúčená ani možnosť, že OnePlus použije senzor IMX766 od Sony, ktorý môžeme nájsť napríklad na modeloch OnePlus 9 či na zadnej strane Find X3 Pro od spoločnosti Oppo. V tomto prípade je reč o 1/1.56″ objektíve s pixelmi o veľkosti 1 mikróna.

TIP REDAKCIE
Nová Xperia sa blíži, Sony sľubuje špičkový fotoaparát

Tak či onak, ostatné snímače, ktoré budú obývať zadnú stranu Nord 2, nie sú žiadnymi prelomovými novinkami. Úlohu širokouhlého fotoaparátu zohrá ten istý 8 Mpx objektív, ktorý je prítomný aj na pôvodnom OnePlus Nord. Ďalej sa máme dočkať aj 2 Mpx senzora, avšak zatiaľ nie je isté, či pôjde o monochrómový snímač či makro objektív.

OnePlus Nord 2 5G si osvojí nový dizajn, bude ladiť s aktuálnou sériou vlajkových lodí

Čo sa týka dizajnu, môžeme si všimnúť, že zariadenie sa bude s veľkou pravdepodobnosťou podobať na modely z radu OnePlus 9, súdiac predovšetkým podľa vizuálneho prevedenia foto modulu. Na prednej strane môžeme rátať s tenkými bočnými rámikmi, mierne hrubým čelom a kruhovým výrezom pre fotoaparát v ľavom vrchnom rohu displeja.

Odhalí sa vraj už 9. júla. Cena by mala byť opäť veľmi priaznivá

Cena a dostupnosť? Je takmer isté, že sa zariadenie bude predávať aj u nás, pričom cenovo by na tom malo byť podobne ako pôvodný model. Predpokladá sa, že OnePlus Nord 2 5G v celej svojej kráse ukáže už 9. júla.

Aktuálna cena modelu OnePlus Nord

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať