Samsung nechtiac potvrdil príchod beta verzie Android 12. Doraziť má už čoskoro

Pre rad Galaxy S21.

Jeden zo zamestnancov Samsungu nechtiac potvrdil skorý príchod beta verzie operačného systému Android 12, na ktorom bude založené vlastné rozhranie One UI vo verzii 4.0. Vykonal tak prostredníctvom fóra, kde príchod aktualizácie spomína v súvislosti s radom Galaxy S21. Nakoľko však ide o kórejské fórum, pravdepodobne sa táto novinka (aspoň zatiaľ) vzťahuje len na domáci trh.

“Buďte prví, ktorí zažijú nové rozhranie Galaxy s Android 12 na sérii Galaxy S21!” Toto oznámenie stojí na zverejnenej snímke, ktorú nájdete pod týmto odsekom. Týka sa teda modelov Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra. Okrem toho snímka vyzýva užívateľov k navštíveniu služby Samsung Members, prostredníctvom ktorej sa môžu zaregistrovať do beta programu, píše Android Authority.

Samsung chystá veľkú aktualizáciu, ostatné trhy zrejme nebudú čakať pridlho

Jednoznačne to znamená, že beta verzia Android 12 je veľmi blízko, minimálne čo sa týka domáceho trhu. Ako však poznáme Samsung, ostatné kľúčové oblasti, ako je napríklad Európa či Spojené štáty americké, taktiež nebudú čakať pridlho.

TIP REDAKCIE
Krádež skončila tragicky: 19-ročný Slovák chcel ukradnúť elektrické káble, tie boli pod napätím

Prečo nechtiac? Samsung totiž krátko po zvrejnení predmetný príspevok odstránil. Neurobil tak však dostatočne rýchlo. Podstatné je, že sa výrobca pomaly pripravuje na šírenie ďalšej veľkej aktualizácie. Okrem aktuálnych vlajkových modelov sa jej nepochybne dočkajú aj ďalšie smartfóny, medzi ktoré sa zaraďujú nielen staršie vlajkové lode. Na zoznam podporovaných zariadení si však budeme musieť ešte chvíľu počkať.

Aktuálna cena Samsung Galaxy S21 Ultra