Samsung to myslí vážne: Prvý Exynos s GPU od AMD v grafickom súboji poráža aj iPhone 12 Pro Max!

Viac bodov, lepšie snímkovanie.

Samsung začiatkom tohto roka oznámil, že už čoskoro prinesie na trh vôbec prvý Exynos čipset s grafickým procesorom od spoločnosti AMD. Hoci nám juhokórejský gigant zatiaľ neposkytol žiadne bližšie informácie, napríklad ohľadom výkonnostného rozdielu, špekulovalo sa, že by mohol po grafickej stránke prekonávať aj A14 Bionic od Apple.

A skutočne je tomu tak, informuje SamMobile. S touto potešujúcou novinkou, minimálne pre Samsung, pôvodne prišiel známy informátor Ice Universe. Podľa neho výrobca aktuálne testuje Exynos s GPU od AMD a jadrami Cortex-A77, pričom zverejnil aj snímku z benchmarku 3DMark, kde prebiehala skúška čipsetu, a to prostredníctvom hry Wild Life. Exynos s grafickým procesorom od AMD dosiahol 8 134 bodov, pričom priemerné snímkovanie sa pohybovalo okolo 50 FPS.

Zdroj: Ice Universe (Twitter)

Chystaný Exynos prekonáva očakávania, porazil aj iPhone 12 Pro Max či Samsung Galaxy S21 Ultra

Pre porovnanie, najšpičkovejší iPhone 12 Pro Max s A14 Bionic skóroval len s 7 442 bodmi so snímkovaním okolo 40 FPS. Taký Samsung Galaxy S21 Ultra s Exynos 2100 je však na tom ešte horšie. Dosiahol len 5 130 bodov, a to so snímkovaním blížiacim sa k 31 FPS.

Samozrejme, na konečné závery je v tejto chvíli ešte priskoro, nakoľko sa riadime len jediným testom. No na druhú stranu, je vysoko pravdepodobné, že výkon revolučného Exynos čipsetu, ktorý údajne debutuje ako Exynos 2200, bude v skutočnosti ešte vyšší. Podľa všetkého totiž použije najnovšie jadrá Cortex-X2 a Cortex-A710, ktoré sú oveľa výkonnejšie ako jadrá Cortex-A77 použité počas testovania.

TIP REDAKCIE
Divadelný ústav sa stal partnerom Google: Absolvujte unikátnu online výstavu

Stále však nie je rovnako silný ako M1 od Apple, ktorý môžeme nájsť napríklad v interiéri nového iPad Pro, MacBook Air či MacBook Pro. Aj keď je navrhnutý pre väčšie zariadenia, stále v benchmarku dosiahol približne 17 000 bodov, čo je viac ako dvojnásobok Exynos 2200.

Zdroj: SamMobile

Kedy sa nám prvý Exynos s grafikou od AMD ukáže v plnej paráde? Žiaľ, tak skoro to nebude. Podľa všetkého sa prvýkrát objaví v interiéri radu Galaxy S22, ktorý vyjde začiatkom budúceho roku.

Aktuálna cena modelu Apple iPhone 12 Pro Max

Total
26
Zdieľaní
Total
26
Zdieľať