Koncept, aký sa len tak nevidí: Pozrite si, ako môže vyzerať Samsung Galaxy S22 Ultra

Je sa na čo tešiť.

Niet pochýb, že jednou z najúspešnejších sérií smartfónov vôbec je Galaxy S od spoločnosti Samsung. Každý rok obľúbený juhokórejský výrobca predstaví niekoľko nových vlajkových modelov, ktoré nádherne reprezentujú jeho technologické kapacity. Výnimkou nepochybne nebude ani budúcoročný rad, ktorý má, aspoň podľa doposiaľ dostupných informácií, opäť pozostávať z troch modelov, a to Galaxy S22, Galaxy S22+ a Galaxy S22 Ultra.

S debutom nového rozšírenia si každý príde na to svoje. Tí, ktorí sa uspokoja aj s menej špičkovou, no stále viac než uspokojivou výbavou, poväčšine siahnu po lacnejších variantoch v podobe Galaxy S22 a S22+. Naopak tí, ktorí chcú to najlepšie z najlepšieho, sa obrátia na špičkový model Galaxy S22 Ultra.

Práve Galaxy S22 Ultra sa budeme venovať v tomto článku. Ako píše SamMobile, server LetsGoDigital totižto zverejnil koncept tohto vlajkového modelu, ktorý ukazuje, na čo približne sa môžeme tešiť začiatkom budúceho roka. A musíme uznať, model na zverejnených snímkach vyzerá priam fantasticky. Veď presvedčte sa sami.

Samsung Galaxy S22 Ultra: Plochý displej budú ohraničovať ešte tenšie rámiky

Ako to už býva zvykom, môžeme očakávať ešte tenšie rámiky a prekvapivo aj menej zahnutý displej. V tomto smere sa názory výrazne odlišujú. Zahnuté panely jednoducho vyzerajú dobre a navyše uľahčujú prácu so zariadením, ak užívateľ na ovládanie používa gestá. Na druhú stranu však treba rátať s občasnými nechcenými dotykmi. Hoci je to otázka preferencií každého jedného užívateľa, podľa zverejneného konceptu bude Galaxy S22 Ultra po tejto stránke vyhovovať skôr tej skupine, ktorá obľubuje ploché displeje.

Jeho úlohu by mal zohrať vysoko kvalitný Super AMOLED Infinity-O panel, ktorý ponúkne veľmi sýte farby, vysokú obnovovaciu frekvenciu, vďaka čomu bude obraz krásne plynulý, a taktiež aj podporu pre inteligentné pero S Pen. Opäť však bije do očí absencia portu pre inteligentné pero, čo znamená, že záujemcovia budú potrebovať uspôsobené puzdro.

Samsung Galaxy S22 Ultra: Gigantický foťák, vysoko výkonný čipset a vylepšený chladiaci systém

Informátori nedávno spomínal aj možnosť partnerstva Samsungu s firmou Olympus, ktorá by sa mala postarať o optiku chystanej vlajkovej lode. Na snímkach zadnej strany zariadenia si tak môžeme všimnúť gigantický (podľa všetkého 200 Mpx) hlavný fotoaparát, ktorý dopĺňa širokouhlý objektív, teleobjektív, periskop a senzor pre laserové automatické zaostrovanie.

TIP REDAKCIE
Google Pixel 6 a Pixel 6 Pro OFICIÁLNE: Konečne smartfóny hodné titulu vlajkovej lode!

Interiér by mal obývať, aspoň v Európe, nový čipset Exynos 2200, ktorý bude spolupracovať s vylepšeným chladiacim systémom. Telefón by mal byť vďaka tomu konzistentnejší aj pri náročnejších úlohách, ako je multitasking či hranie hier. Samozrejme, nabíjanie bude prebiehať prostredníctvom USB-C portu nachádzajúcom sa na spodnej hrane. Absenciu 3,5 mm výstupu pre slúchadlá už asi ani nemusíme spomínať.

Aktuálna cena modelu Samsung Galaxy S21 Ultra

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať