Samsung chystá veľké predstavenie čipu s grafikou od AMD: Vieme, kedy!

Nový Exynos má mať výrazne vyšší výkon. Pomôže mu s tým AMD.

Samsung ešte v januári tohto roka potvrdil, že ich ďalší „vlajkový produkt“ poženie mobilný grafický čip, ktorý už dlhšiu dobu pripravuje v spolupráci s AMD. Po zrušení tohtoročného Galaxy Note21 bolo jasné, že čip od AMD sa v sérii Note neobjaví.

Mnohí si preto mysleli, že grafický čip od AMD sa tak namiesto Note21 objaví v skladacom Galaxy Z Fold 3. Bohužiaľ, ani toto nevyzerá ako pravdepodobné. K predstaveniu čipu malo dôjsť v júni, Samsung ho však posunul o celý mesiac.

So zaujímavými novinkami prišiel informátor @UniverseIce, ktorý potvrdil, že sa predstavenie namiesto v júni uskutoční až v júli. Momentálne už len čakáme, o aký veľký krok vpred pôjde. Výkon Exynos čipov kritizoval nejeden recenzent, práve spolupráca s AMD by to mala výrazne vylepšiť.

To, že je predstavenie blízko, avizovala aj generálna riaditeľka AMD, Dr. Lisa Su, ktorá potvrdila, že ďalší Exynos čip už ponúkne grafický čip od AMD. Je teda len otázkou času, kedy k tomu dôjde.

TIP REDAKCIE
Podľa Apple má Android 47-násobne vyššie riziko kontaktu s malvérom. Pripisuje to sideloadingu

Vzhľadom na to, že k predstaveniu nových vlajkových čipov pre budúcoročné zariadenia dochádza až ku koncu roka, je pravdepodobné, že prvými zariadeniami s čipom AMD budú až smartfóny radu Galaxy S22.

Vyzerá to teda tak, že výkon magickej architektúry RDNA 2 od AMD na smartfónoch otestujeme až v januári alebo februári 2022.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať