Takto by to malo vyzerať

Kde LG zlyhalo, Samsung pokračuje: Gigant zrejme chystá smartfón s rolovacím displejom

Takéto zariadenie už pred časom plánovalo aj LG, no to kvôli viacerým pádnym dôvodom ukončilo svoju činnosť v smartfónovom priemysle.

Samsung je priekopníkom v oblasti skladacích smartfónov. Tomuto napredujúcemu segmentu venuje skutočne obrovskú pozornosť, a to až tak veľkú, že skladacie smartfóny tento rok zrejme zamení za rad Galaxy Note. V blízkom období nám má predstaviť dva svoje najnovšie kúsky, a to Galaxy Z Fold 3 a Galaxy Z Flip 3.

A vyzerá to, že skladacie smartfóny sa naozaj stanú pevnou súčasťou portfólia Samsungu. Nový patent, o ktorom informuje LetsGoDigital (prostredníctvom Android Authority), dokonca naznačuje, že juhokórejský výrobca v budúcnosti obohatí svoje rady o smartfón s rolovacím displejom. Takéto zariadenie už pred časom plánovalo aj LG, no to kvôli viacerým pádnym dôvodom ukončilo svoju činnosť v smartfónovom priemysle.

Ako naznačuje patent, zariadenie v bežnom stave vyzerá úplne ako tradičný smartfón. Ak však užívateľ bude potrebovať zobraziť viac obsahu, bude mať možnosť chytiť jednu stranu zariadenia a displej vyrolovať. Veľkosť displeja sa však po vyrolovaní zmení “len” o jednu tretinu, nie dvojnásobne.

Samsung Galaxy Z Roll?

Ďalšou povšimnuteľnou zaujímavosťou je možná prítomnosť selfie fotaparátu pod displejom. Táto technológia nás zatiaľ síce nemala možnosť veľmi ohúriť, nakoľko je stále nová, no v budúcnosti bude nepochybne hrať obrovskú úlohu, a to najmä pri takýchto ohýbateľných zariadeniach. Pod displej by mal zamieriť aj snímač odtlačkov prstov. Okrem toho sa špekuluje aj o trojici zadných fotoaparátov a dvoch reproduktoroch na spodnej hrane.

Zatiaľ nie je úplne isté, kedy a či vôbec Samsung s niečím takým príde na trh. Patent bol podaný ešte v novembri minulého roka, no WIPO ho zverejnil len nedávno. Nejde však o jediný dôkaz, že výrobca plánuje experimentovať so smartfónmi s rolovacími displejmi. Skorej tohto roka si dokonca nechal schváliť ochrannú známku pre názov Z Roll.

Aktuálna cena skladacieho modelu Samsung Galaxy Z Fold 2