Honor 50 ponúkne aj služby Google. Čo však očakávať od hardvéru?

Špička to síce nebude, no stále pôjde o veľmi lákavú ponuku.

Spoločnosť Honor si v posledných rokoch vytrpela viac než dosť. Nakoľko ešte donedávna spadala pod Huawei, boli jej odopreté služby Google a tým pádom popularita jej smartfónov rapídne poklesla. A keď klesá popularita, klesá aj príjem.

Čínsky gigant sa však nakoniec rozhodol, resp. musel svoju podznačku predať, čo prospelo obom stranám. Huawei získal peniaze, Honor samostatnosť.

Honor je tak samostatnou jednotkou, ktorá má dokonca už vo veľmi blízkom období po veľmi dlhom čase predstaviť nové smartfóny. Tri chystané zariadenia majú byť známe ako rad Honor 50. Konkrétne je reč o modeloch Honor 50, Honor 50 Pro a Honor 50 SE.

Už vieme, že nadchádzajúci rad smartfónov Honor okrem iného ponúkne aj služby Google, čo je naozaj skvelá správa. Po novom sa ale prostredníctvom čerstvého úniku, o ktorom informoval server Android Authority, dozvedáme bližšie informácie aj ohľadom hardvéru, teda komponentov, ktorými budú novinky vybavené.

honor 50
Honor 50

Honor 50: Prostredný súrodenec

Najskôr sa pozrieme na štandardný model, ktorý nesie rovnaké pomenovanie ako rad, pod ktorým debutuje.

Zariadenie má disponovať 6,57-palcovým OLED displejom s FHD+ rozlíšením, pod ktorým nájdeme čipset Snapdragon 778G od spoločnosti Qualcomm a 4 300 mAh batériu s podporou pre 66 W nabíjanie. Na prednej strane taktiež nájdeme 32 Mpx selfie fotoaparát s clonou f/2.2.

Čo sa týka zadných fotoaparátov, tie budú rovnaké ako pri modeli Honor 50 Pro, ktorý si rozoberieme neskôr. Telo štandardnej verzie bude vážiť len 175 gramov.

Honor 50 Pro: 100 W nabíjanie?

Výkonnejší variant ponúkne takmer rovnaké špecifikácie ako ten štandardný. Aj v tomto prípade sa dočkáme OLED displeja s FHD+ rozlíšením, no bude o niečo väčší. Uhlopriečka má dosahovať rozmer 6,72″.

Pod kapotou opäť nájdeme Snapdragon 778G s podporou pre 5G konektivitu. Na výraznejší rozdiel narážame až pri batérii, ktorej kapacita má dosahovať 4 000 mAh, čo je menej, než koľko ponúkne štandardný Honor 50. Na rozdiel od neho všaj bude disponovať podporou pre šialené 100 W nabíjanie.

Zadná strana bude domovom pre 4 objektívy. Zostava bude obsahovať 108 Mpx hlavný snímač s clonou f/1.9, 8 Mpx širokouhlý senzor s clonou f/2.2, 2 Mpx makro a 2 Mpx hĺbkový fotoaparát. Vpredu nájdeme dva selfie snímače, ktoré ponúknu rozlíšenie 32 Mpx a 12 Mpx.

Čo sa týka tela, to má merať 163,46 x 74,66 x 8,05 mm a vážiť 187 gramov.

Honor 50 SE: Najlacnejší model z trojice ponúkne čipset od MediaTek

Honor 50 SE je posledným modelom z chystanej trojice, ktorý, ako samotný názov naznačuje, bude zo všetkých najlacnejší. Pripraviť sa teda musíme aj na slabšiu výbavu.

“Špeciálna edícia” Honor 50 dostane 6,78-palcový FHD+ displej. Tentokrát je však reč o LCD paneli, nie OLED. Výrobca taktiež použije iný typ procesora, konkrétne Dimensity 900 od spoločnosti MediaTek. Batéria ponúkne kapacitu 4 000 mAh a podporu pre stále bleskové 66 W nabíjanie, rovnako ako štandardný model.

Úlohu predného fotoaparátu zohrá 16 Mpx selfie snímač. Vzadu údajne nájdeme len tri objektívy, a to 100 Mpx hlavný s clonou f/1.9, 8 Mpx širokouhlý s clonou f/2.2 a 2 Mpx makro s clonou f/2.4.

Prekvapivo, Honor 50 SE má byť zo všetkých modelov najťažší, vážiť má až 191 gramov.

honor
Takto by mal vyzerať jeden zo smartfónov Honor 50

Na základe uvedených informácií je jasné, že žiadny z chystaných modelov nebude špičková vlajková loď, ktorá by konkurovala ponukám od Samsungu, Xiaomi či Apple. Stále však ide o lákavú sadu špecifikácií, ktoré nepochybne sadnú nejednému užívateľovi.