honor 50

Honor 50 absolvuje premiéru o 2 týždne, počíta sa aj s Google aplikáciami

16. jún, Šanghaj.

Rad zariadení Honor 50 môže patriť medzi najzaujímavejšie, čo sa tohtoročných technologických premiér týka. Honor sa totižto vráti k aplikáciám a službám od Google, ku ktorým stratil prístup spolu s materskou firmou Huawei.

Huawei značku Honor predal, čím sa vymanila spod sankcií americkej vlády a mohla tak opätovne nadviazať partnerstvá s dodávateľmi technológií a softvéru. Čínska sociálna sieť Weibo teraz prezrádza, že nové smartfóny Honor 50 výrobca predstaví 16. júna na tlačovom podujatí v Šanghaji.

Stále môže ísť o premiéru určenú pre čínsky trh. Predstavenie medzinárodných verzií smartfónov môže prebehnúť zvlášť, o pár týždňov neskôr. Krátka video upútavka neprezrádza žiadne špecifikácie, ponúka len krátky pohľad na zadné fotoaparáty, ktoré inžinieri umiestnili do dvojice okrúhlych modulov.

honor
Takto by mal vyzerať jeden zo smartfónov Honor 50

Špecifikácia očakávaných smartfónov ale nie je utajená, aspoň teda jej časť. Okrem spomínaných aplikácií a služieb od Google by mal smartfóny poháňať operačný systém Android 11. Honor 50 a 50 Pro dostane do výbavy čipset Snapdragon 778G.

Honor 50 Pro Plus zrejme využije výkon sady Snapdragon 888. V hre je aj 100 W nabíjanie, 50 Mpx primárny fotoaparát alebo Super AMOLED obrazovka s obnovovacou frekvenciou 120 Hz.

Patrí sa pripomenúť aj udalosť niekdajšieho vlastníka značky Honor, spoločnosti Huawei. Už zajtra, 2. júna, Huawei predstaví finálnu podobu vlastného operačného systému Harmony OS a niekoľko zariadení. Istí si môžeme byť hodinkami Watch 3 a zrejme aj tabletom MatePad 2 a MatePad 2 Pro.