android 12

Nový Android 12 zaujal, jeho beta verzia je vôbec najsťahovanejšia

Dostupná je pre 9 modelov Pixel a hŕstku ďalších zariadení.

Operačný systém Android 12 je už nejaký čas vonku. Pred niekoľkými dňami vývojári uvoľnili už druhú beta verziu, ktorú si môžu nedočkaví používatelia nainštalovať do kompatibilných zariadení.

Operačný systém Android tento rok dostihla jedna z najväčších aktualizácií za posledné roky. Android 12 prešiel radikálnou zmenou vzhľadu, ktorú dizajnéri pomenovali ako Material You. Spolu s novým vzhľadom inžinieri pripravili aj nové funkcie a zlepšenia, v rámci ktorých sa zamerali aj na lepšiu ochranu súkromia.

android 12
Foto: Google

Z hľadiska distribúcie sa nič nezmenilo. Android 12 bude vo finálnej a stabilnej podobe dostupný na jeseň. Vývojári a technologickí nadšenci sa môžu s novou verziou systému oboznamovať v predstihu, prostredníctvom verejné dostupných beta verzií.

Záujem o inštaláciu nefinálnej verzie operačného systému je tento rok veľký. Dave Burke, viceprezident pre platformu Android, na sociálnej sieti Twitter uviedol, že Android 12 Beta je zďaleka najsťahovanejšou beta verziou systému vôbec.

android 12
Foto: Google

Dave Burke neposkytol žiadne konkrétne čísla, nevieme preto úspešnosť beta verzie nového systému porovnať s jeho predchádzajúcimi verziami. Je ale jasné, že Android 12 technologickú komunitu zaujal.

Android 12 Beta je k dispozícii pre 9 modelov smartfónov Pixel. Okrem toho sa dá nainštalovať do vybraných zariadení výrobcov tretích strán akými sú OnePlus, Asus, Vivo alebo napríklad Xiaomi. Zoznam kompatibilných zariadení aj s návodom na inštaláciu beta verzie systému nájdete TU.

Ak sa rozhodnete s operačným systémom Android 12 experimentovať, pamätajte, že beta verzia môže obsahovať chyby a nemusí v niektorých situáciách fungovať správne. Hoci by už zásadnejšie nedostatky obsahovať nemala, na každodenné bežné používanie ešte nemusí byť vhodná.