AKTUÁLNE: Je rozhodnuté, Huawei oficiálne predal Honor

O tom, že Huawei plánuje predať svoju sesterskú spoločnosť Honor sme informovali už pred niekoľkými dňami. Teraz je to oficiálne.

O tom, že Huawei plánuje predať svoju sesterskú spoločnosť Honor sme informovali už pred niekoľkými dňami. Čínska spoločnosť teraz tento plán oficiálne potvrdila a z Honoru sa stala samostatná firma vyrábajúca smartfóny.

Podľa vyjadrenia mal Huawei dospieť k dohode so spoločnosťou Shenzhen Zhixin New Information Technology Co. Ltd., konzorcium viac ako 30 subjektov naprieč Čínou. Keď akvizícia prebehne, Huawei už nebude vlastniť ani jedno percento značky Honor.

Čo sa manažmentu Honoru týka, prezident spoločnosti George Zhao sa stane generálnym riaditeľom. Väčšina zamestnancov ostáva na svojich pozíciách.

Stanovisko Huawei k odpredaju Honor

Momentálne nevieme o presnej sume, ktorú za Honor získal Huawei, no hovorí sa o čiastke 15,2 miliardy dolárov, čo je v prepočte 12,82 miliardy eur.

Analytici predpokladajú, že Huawei odpredal svoju dcérsku spoločnosť pre to, aby ju zachránil. Očakáva sa, že Honor môže získať povolenie používať Google služby (GMS), ako aj získať prístup k čipom, ku ktorým by sa inak nedostal.

TIP REDAKCIE
Smartfónom OnePlus 6 skončila softvérová podpora, oznámil výrobca

Malé víťazstvo oslavuje aj Huawei. Spoločnosti Qualcomm sa totiž podarilo získať povolenie dodávať čipy pre Huawei. Bohužiaľ, zatiaľ len so 4G konektivitou.

Total
11
Zdieľaní
Total
11
Zdieľať