Next Design Awards

Huawei vyhlasuje Next Design Awards, zapojiť sa môžu digitálni umelci a grafickí dizajnéri

Máte nápad na originálnu tapetu, tému alebo digitálny ciferník? Zapojte sa.

Fotografickú súťaž pre používateľov smartfónov Huawei tento rok nespustí. Koncept Next Image Awards prešiel zmenou, nahradil ho Next Design Awards, ktorý môže byť zaujímavý pre umelcov, dizajnérov a iné kreatívne duše.

Do súťaže Next Image Awards prihlásili používatelia z 90 krajín viac ako 41 000 fotografií. Zo Slovenska a Čiech poputovalo na stôl odbornej poroty cez 4000 snímok. Cenu si odnieslo 10 najlepších záberov.

Súťaž Next Design Awards tie najlepšie fotky zo smartfónov už nehľadá. Určená je predovšetkým digitálnym umelcom a tvorcom grafiky. Svoj talent môžu zúročiť v niekoľkých kategóriách – Témy pre smartfón, Digitálne ciferníky, Mestá v rozkvete, Témy pre skladací smartfón, Vychutnaj si moment a Originálne výtvory a tapety. 

Next Design Awards
Foto: Huawei

Kategória Témy pre smartfón je zameraná na dizajn používateľského rozhrania mobilných telefónov či jeho prvky, ako napríklad uzamknutá obrazovka, domovská obrazovka či ikony. 

Kategória Digitálne ciferníky sa venuje ciferníkom pre smart hodinky a osobitný dôraz kladie na kreatívne vzory. Popularita smart hodiniek celosvetovo rastie, a to isté platí aj pre komunitu dizajnérov digitálnych ciferníkov.

Vychutnaj si moment je špeciálna kategória, ktorá je výsledkom spolupráce Huawei so značkou Pizza Hut. Dizajnéri do nej môžu prihlasovať nápadité spôsoby, ako zabaliť jedlo.

Osobnosti dizajnu v porote

Do odbornej poroty tento rok zasadli osobnosti z oblasti umenia a dizajnu, a to konkrétne:

  • Song Xiewei – dekan Central Academy of Fine Arts v Pekingu, ktorý je tiež medzinárodným členom Aliance Grafique Internationale (AGI, Medzinárodná grafická aliancia) a člen Čínskej asociácie umelcov. 
  • Thomas Paulen – generálny riaditeľ holandskej dizajnérskej agentúry VanBerlo so špecializáciou na technológie.
  • Ren Renwick – generálna riaditeľka Asociácie ilustrátorov s vyše 20-ročnými skúsenosťami.
  • Takashi Akiyama – japonský ilustrátor a umelec s medzinárodným renomé, ktorého preslávili diela s kombinujúce energiu, humor a komentáre k spoločenským udalostiam.
TIP REDAKCIE
Šifrovanie komunikácie v aplikáciách Messenger a Instagram sa odkladá
Next Design Awards
Foto: Huawei

Zapojí sa tiež tím hosťujúcich svetových umelcov, ktorí prispejú do súťaže svojimi odbornými znalosťami. Nechýba medzi nimi Andrey Kasay z Ruska, ktorý plní mystické svety populárnymi kreáciami a karikatúrami, Minja Moon, renomovaný ilustrátor a umelec z Južnej Kórey, a Tango, známy čínsky karikaturista a ilustrátor.

Ceny v hodnote 200 000 dolárov

Talentovaní dizajnéri z celého sveta, vrátane Slovenska, môžu svojimi návrhmi zabojovať o ceny v celkovej hodnote 200 000 amerických dolárov. Celkový víťaz získa finančnú odmenu 20 000 dolárov, zloženú z 10 000 dolárov v hotovosti a 10 000 dolárov v grantoch na podporu tvorby. Ďalej získa smartfón Huawei Mate 40 a najnovšie smart hodinky Huawei Watch 3.

Víťazi jednotlivých kategórií získajú okrem finančnej odmeny 8 000 dolárov aj certifikáciu Huawei Themes. Tento certifikát je podmienkou na komerčný predaj digitálnych diel prostredníctvom platforiem Huawei a na získanie výnosov z vytvorených diel.

Platforma Huawei Themes je dostupná vo viac ako 170 krajinách a regiónoch a predstavuje globálnu používateľskú základňu s viac ako 600 miliónmi používateľov. Vďaka Huawei Themes vznikla živá komunita tvorcov s viac ako 6000 členmi, z ktorých stovky získajú za svoje umelecké diela viac ako 1 milión čínskych juanov (v prepočte viac ako 128-tisíc eur) ročne, uvádza Huawei.

Ako sa zapojiť?

Svoje návrhy prihláste prostredníctvom formulára na oficiálnej stránke súťaže. Návrhy môžete zasielať do 31. júla 2021 (pre kategóriu Mestá v rozkvete je posledný termín 30. júna 2021). 

V priebehu augusta vyhodnotí porota zapojené diela. Prví traja víťazi vo všetkých kategóriách budú vyhlásení koncom septembra. Ďalšie podrobnosti o súťaži Huawei Next Design Awards 2021 nájdete na oficiálnej webovej stránke.


Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať