Posledné zbohom: Huawei prichádza o fotoaparáty Leica. Získať ich má Xiaomi!

Čínska spoločnosť s nemeckou Leicou nepredĺži spoluprácu.

Na trhu je niekoľko smartfónov s kvalitnými fotoaparátmi. Len málo z nich však fotilo tak dobre, ako vlajkové lode spoločnosti Huawei. Od čias Huawei P9 sa kvalita fotoaparátov čínskej firmy výrazne zlepšila, v čom mali prsty aj inžinieri nemeckej spoločnosti Leica. Spoluprácu chce po dlhých rokoch prevziať ďalší čínsky výrobca – Xiaomi.

Leica pritom kvalitu fotoaparátov skutočne vylepšuje, a to hneď niekoľkými spôsobmi. Na jednej strane sú špecialisti, ktorí pripravujú dizajn objektívov, na druhej strane sú špecialisti, ktorí výrazne vylepšujú spracovanie obrazu, a tak aj výsledné farby v záberoch. To, že Leica vie, čo robí, dokazujú vynikajúce výsledky čínskych smartfónov v rôznych (aj našich) recenziách, ako aj v hodnotení DxOMark.

Huawei končí. Xiaomi a Leica začnú spolupracovať.
Fotoaparát od Leica sa môže objaviť v ďalších Xiaomi smartfónoch.

Huawei už na podobné spolupráce nemá miesto

Všetky dobré veci však nakoniec skončia a inak to nie je ani pri produktívnom spojení sil Huawei a Leica. Obom spoločnostiam totiž končí zmluva, ktorú sa zo známych dôvodov rozhodli nepredĺžiť. Huawei P50 tak bude posledným smartfónom s rukopisom nemeckých špecialistov.

TIP REDAKCIE
Prekvapivé výsledky: Android 11 nie je najrozšírenejšou verziou OS od Google

Leica tak ostáva „nezadaná“ a pripravená naviazať nové partnerstvo. Záujem neprejavil nikto iný ako obľúbený Xiaomi, ktorý sa však musí popasovať aj s ďalšími záujemcami – spoločnosťami Sharp a Gionee. Ak by k tomu skutočne došlo, Xiaomi by riešenie od Leica mohol nasadiť už pri modeli Mi Mix 4 alebo pri vlajkových lodiach určených pre budúci rok.

Ako to celé dopadne budeme podrobne sledovať. Čo by ste na to ale povedali vy? Dajte nám vedieť v diskusii nižšie!

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať