tab s7

Galaxy S21 FE nebude sám. Samsung chystá dalšie „FE“ zariadenie

Dostupnejšia verzia prémiového tabletu Galaxy S7.

Samsung sa tento rok pokúsi nadviazať na úspech smartfónu Galaxy S20 FE, ktorý premiérovo predstavil v minulom roku. FE je skratkou pre „Fan Edition“. Samsung vtedy tvrdil, že novinku navrhol podľa spätnej väzby od svojich fanúšikov.

Dobre vybavený smartfón vyššej triedy s (relatívne) priateľskou cenou a logom Samsung sa dostane na trh aj tento rok. Na oficiálnom webe výrobcu sa už mihla zmienka o produkte Galaxy S21 FE.

Predbežne sa počíta so 6,4-palcovou AMOLED obrazovkou s obnovovacou frekvenciou 120 Hz, 4500 mAh batériou, podporou pre siete 5. generácie a 32 Mpx prednou selfie kamerou.

Pri smartfóne však zrejme nezostane. Značku „FE“ by malo dostať ďalšie Galaxy zriadenie – tablet. V službe pre vývojárov Google Play Console našiel server Sammobile záznam o zariadení pomenovanom ako Tab S7 FE.

galaxy S21 FE
Samsung Galaxy Tab S7+

Samsung tak s najväčšou pravdepodobnosťou pripravuje odľahčenú, no stále dobre vybavenú verziu jedného zo svojich prémiových tabletov Galaxy Tab S7/S7+. Zdá sa, že „Tab S7 FE“ je finálnym pomenovaním nového zariadenia. Skôr sa totižto špekulovalo, že sa tablet dostane na trh pod označením Tab S7 Lite alebo Tab S7 XL Lite.

TIP REDAKCIE
Klesla na absolútne minimum: Windows 11 sa predáva lacnejšie než kedykoľvek predtým!

Podľa zatiaľ nepotvrdených správ by mal tablet držať pri živote akumulátor s deklarovanou kapacitou 10 900 mAh. Batéria tak bude identická s tou, ktorá sa nachádza vo vlajkovom tablete Galaxy S7+. Dostať by sme mali aj 45 W nabíjanie.

Výkon by mohol dávkovať čipset Snapdragon 750G so 4 GB operačnou pamäťou. Samozrejmosťou bude podpora pre dotykové pero S Pen, ktorého hrotom by mali používatelia ovládať displej s uhlopriečkou 12,4-palca. Žiaľ, namiesto OLED technológie sa asi budeme musieť zmieriť s TFT LCD panelom.

Premiéra smartfónu Galaxy S21 FE by sa mala odohrať niekedy na jeseň alebo koncom leta. „FE“ tablet asi nemá zmysel predstavovať zvlášť, preto očakávame, že ho výrobca v danom období odprezentuje aj spolu so smartfónom. Na cenu a ďalšie detaily si však musíme v tejto chvíli ešte počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať