Huawei a Leica vraj mali ukončiť spoluprácu. Čínsky gigant to popiera

Po novom sa začala naprieč internetom šíriť teória, že firmy už medzi sebou nespolupracujú, na čo Huawei promptne reagoval striktným nesúhlasom.

Svetoznámy (nielen) smartfónový gigant Huawei a výrobca fotoaparátov Leica sú vernými partnermi už dlhé roky. Prvé ovocie ich spolupráca priniesla ešte v roku 2016, kedy bol na trh uvedený model Huawei P9.

Od tej doby sme sa stali svedkami debutu mnohých ďalších smartfónov (vrátane nových modelov zo série Mate 40), ktoré sa v blízkosti objektívov pýšia známym logom nemeckej spoločnosti.

Huawei a Leica vraj už nespolupracujú

Po novom sa však začala naprieč internetom šíriť teória, že firmy už medzi sebou nespolupracujú, na čo Huawei promptne reagoval striktným nesúhlasom a správu označil ako klamstvo, píše Android Authority. Jej autorom je známy informátor Digital Chat Station.

Zdroj: Digital Chat Station/Android Authority

Ten vo svojom príspevku na sociálnej sieti Weibo tvrdí aj to, že spoločnosť Leica bola kontaktovaná inými čínskymi výrobcami smartfónov. Konkrétne mená či názvy však nespomenul.

Android Authority o vyjadrenie k situácii požiadal aj samotného výrobcu objektívov. Ten vraj o ukončení partnerstva nemá žiadne informácie. TECHBYTE sa v blízkej dobe spojí so slovenským zastúpením Huawei pre získanie bližších informácií. O zisteniach budeme informovať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať