Huawei a Leica vraj mali ukončiť spoluprácu. Čínsky gigant to popiera

Ani Leica vraj nemá o ukončení partnerstva žiadne informácie.

1

Svetoznámy (nielen) smartfónový gigant Huawei a výrobca fotoaparátov Leica sú vernými partnermi už dlhé roky. Prvé ovocie ich spolupráca priniesla ešte v roku 2016, kedy bol na trh uvedený model Huawei P9.

Od tej doby sme sa stali svedkami debutu mnohých ďalších smartfónov (vrátane nových modelov zo série Mate 40), ktoré sa v blízkosti objektívov pýšia známym logom nemeckej spoločnosti.

Huawei a Leica vraj už nespolupracujú

Po novom sa však začala naprieč internetom šíriť teória, že firmy už medzi sebou nespolupracujú, na čo Huawei promptne reagoval striktným nesúhlasom a správu označil ako klamstvo, píše Android Authority. Jej autorom je známy informátor Digital Chat Station.

Zdroj: Digital Chat Station/Android Authority

Ten vo svojom príspevku na sociálnej sieti Weibo tvrdí aj to, že spoločnosť Leica bola kontaktovaná inými čínskymi výrobcami smartfónov. Konkrétne mená či názvy však nespomenul.

Android Authority o vyjadrenie k situácii požiadal aj samotného výrobcu objektívov. Ten vraj o ukončení partnerstva nemá žiadne informácie. TECHBYTE sa v blízkej dobe spojí so slovenským zastúpením Huawei pre získanie bližších informácií. O zisteniach budeme informovať.