Xiaomi sa vysmialo Billovi Gatesovi za rozvod: „Náš telefón je rozumnejšie rozhodnutie,“ napísali z iPhonu

Toto bolo cez čiaru, Xiaomi.

Svet marketingu je fascinujúci. Firmy sa neustále snažia vymyslieť spôsob, akým zaujať. Nie vždy to však vyjde úplne podľa predstáv, o čom sa presvedčil aj jeden marketér z britského zastúpenia Xiaomi.

Jeho úlohou bolo (pravdepodobne) čo najlepšie odprezentovať schopnosti nového smartfónu Mi 11. Príspevok, ktorý už na sociálnej sieti Twitter nenájdete, určite môžeme zaradiť medzi tie menej vydarené.

Oficiálny účet výrobcu totiž zdieľal obrázok Xiaomi Mi 11 s otvorenou konverzáciou, ktorú mal mať Bill Gates s manželkou Melindou. V nej bola len jedna správa – „We need to talk“ (Musíme sa porozprávať).

Xiaomi
Xiaomi sa smeje z Billa Gatesa. Sami svoj telefón promujú z iPhonu.

Xiaomi: Ako sa to nerobí

K príspevku bol samozrejme aj text. „Zatiaľ čo rozvod s miliardárkou nemusí byť jedno z najinteligentnejších rozhodnutí, náš Mi 11 sa s použitím 55 W nabíjačky nabije naplno už za 45 minút. To znamená, že ste vždy pripravení odísť“.

TIP REDAKCIE
Rusko vyšetruje Netflix, nepáčia sa mu filmy s LGBT tematikou

Trochu necitlivé, čo poviete? Uvedomili si to aj vo vedení a príspevok z Twitteru okamžite odstránili. Bol tam ale dosť dlho na to, aby z neho vznikol screenshot, ktorý sa môže používať pri vyučovaní marketingových stratégií ako ukážka toho, ako sa to nerobí.

Prispelo k tomu samozrejme aj to, že samotný príspevok nahrali z iPhonu.

Total
19
Zdieľaní
Total
19
Zdieľať