huawei p50

Huawei P50 sa zrejme zdrží, predstavený môže byť až v lete

Problémy s dodávateľmi.

Vlajkové smartfóny radu P predstavuje Huawei v posledných rokoch v priebehu marca a apríla. Tento rok to bude pravdepodobne inak. Očakávaný rad Huawei P50 sa môže k zákazníkom dostať až cez leto.

Prvé informácie o zdržaní série Huawei P50 zverejnil začiatkom marca na sociálnej sieti Twitter informátor @RODENT950 vystupujúci po prezývkou TEME.

Podľa neho sa malo predstavenie mobilných noviniek presunúť na polovicu apríla s tým, že prebehne najskôr v Číne. Až o pár týždňov neskôr mali byť smartfóny uvedené aj na medzinárodnom trhu.

Zdržanie teraz hlási aj server PhoneArena, podľa ktorého nebudú nové top-end smartfóny s logom Huawei predstavené skôr než v júni. Príčinou oneskorenia majú byť problémy v dodávateľskom reťazci súvisiace s obchodnými obmedzeniami americkej vlády.

Aktuálna cena Huawei P40 Pro na Slovensku

Americká vláda zaradila v roku 2019 spoločnosť Huawei na čiernu listinu, čím čínsky výrobca stratil prístup ku komponentom a softvéru z produkcie amerických firiem. Najbadateľnejším výsledkom reštrikcií sú smartfóny Huawei bez aplikácií a služieb Google. Prvým takým smartfónom sa stal Mate 30 Pro.

Huawei P50 má ako prvý dostať HarmonyOS
Mate 30 Pro – prvý smartfón od Huawei bez aplikácií a služieb Google bol predstavený v septembri 2019

Huawei chce operačný systém Android nahradiť vlastným systémom HarmonyOS, ktorý intenzívne vyvíja. V súčasnosti by mal testovať tretiu beta verziu. Finálna, presnejšie užívateľsky stabilná verzia operačného systému by mala byť predstavená v priebehu apríla.

Huawei P50: Prvé s HarmonyOS?

Smartfóny Huawei P50 mali byť medzi prvými, ktoré aktualizáciu obdržia. Je tiež možné, že budú predstavené rovno s HarmonyOS priamo od výroby. Huawei zároveň rozvíja vlastný ekosystém, ktorého súčasťou je obchod AppGallery.

Cloud, kancelárske nástroje, vyhľadávanie Petal, mapy, pridávanie aplikácií tretích strán… Huawei robí všetko preto, aby jeho ekosystém predstavoval čo možno najschopnejšiu alternatívu k službám od Google a obchodu Google Play.

Aktuálna cena Huawei Mate 40 Pro na Slovensku

Predpokladá sa, že Huawei vyrukuje s trojicou smartfónov P50, P50 Pro a P50 Pro+. Po skúsenostiach s predchádzajúcimi generáciami sa očakáva, že minimálne najlepšie vybavený model posunie úroveň mobilnej fotografie opäť o niečo ďalej.

V rebríčku DxOMark získavajú vlajkové smartfóny od Huawei tie najvyššie hodnotenia. Na prvom mieste sa dlho držal model Mate 40 Pro+. Z kráľovského trónu ho však pred pár dňami zosadil Xiaomi Mi 11 Ultra.

Špekulovalo sa, že Huawei P50 ponúkne doposiaľ najrozmernejší snímač obrazu s veľkosťou jedného palca. Zatiaľ to ale vyzerá, že si na takúto inováciu ešte počkáme. Najväčší snímač obrazu (pre smartfóny) má momentálne v rukáve Samsung – ide o 50 Mpx senzor ISOCELL GN2 s veľkosťou 1/1,12″.

A práve tento snímač nájdeme vo výbave nedávno predstaveného Xiaomi Mi 11 Ultra.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať