Prvý skladací smartfón od Xiaomi môže byť Mi Mix 4 Pro Max. Čo o ňom vieme?

Na štýl Mate Xs od Huawei.

Xiaomi, ako aj mnoho iných výrobcov, plánuje v budúcnosti vydať vlastný skladací smartfón. Na trhu sa nám už pár kúskov osvedčilo, takže čínsky výrobca vie, do čoho ide. Jeho prvé ohybné zariadenie môže debutovať ako Mi Mix 4 Pro Max, informuje Pocketnow.

S informáciou ako prvý prišiel Ross Young, ktorý sa o ňu podelil prostredníctvom siete Twitter. To však nie je všetko, čo prezradil.

Tvrdí, že ohybný displej dodá spoločnosť China Star, nie SDC. Druhá spomenutá firma sa o dodávku potrebných panelov postará až neskôr tohto roku. Budú sa skladať smerom dovnútra a údajne budú o niečo rozmernejšie.

Skladací smartfón od Xiaomi v štýle Huawei Mate Xs?

Najbližšie skladacie zariadenie od Xiaomi sa bude skladať ako Huawei Mate Xs, čiže displejom smerom von, nie dnu, ako to robí napríklad Galaxy Z Fold2. Obecne má však spoločnosť chystať až tri skladacie zariadenia. Okrem toho na štýl Mate Xs má chystať aj zariadenie s displejom skladajúcim sa dovnútra, čiže ako Galaxy Z Fold2, a taktiež jedno v štýle Galaxy Z Flip, čiže vyklápačku.

Skladací smartfón od Xiaomi môže pripomínať Huawei Mate Xs
Huawei Mate Xs

Plánuje teda rovnaký počet ohýbateľných zariadení ako Samsung. Ten vraj tento rok síce nevydá odľahčenú podobu Galaxy Z Fold, resp. Galaxy Z Fold Lite, no údajne prinesie Galaxy Z Flip Lite, Galaxy Z Fold3 a Galaxy Z Flip 3. Tieto smartfóny by mali uzrieť svetlo sveta v treťom kvartáli 2021.

Takto vyzerajú aktuálne ceny Xiaomi Mi10 T Pro:

Total
6
Zdieľaní
Total
6
Zdieľať