galxy s21 ultra

Galaxy S21 Ultra dopadol v teste DxOMark horšie ako predchádzajúca generácia

Oh, no.

Recenzenti portálu DxOMark zhodnotili schopnosti fotoaparátu momentálne najlepšie vybaveného smartfónu z dielne spoločnosti Samsung. Galaxy S21 Ultra fotí výborne, prekvapilo však výsledné skóre, ktoré je nižšie ako pri Galaxy S20 Ultra.

Galaxy S21 Ultra dostal od expertov kombinované hodnotenie 121 bodov. Predchádzajúca generácia, Galaxy S20 Ultra, pritom získala kombinované skóre až 126 bodov.

Obe zariadenia boli preverované podľa najnovšieho testovacieho protokolu (Verzia 4), v prípade Galaxy S20 Ultra došlo medzičasom k aktualizácii. Oba smartfóny teda boli otestované podľa rovnakej metodiky.

Až „rozdelenie na drobné“ lepšie ukáže, kde najnovšia vlajková loď stratila.

galaxy s21 Ultra
Foto: DxOMark
galaxy s20 ultra
Foto: DxOMark

Ako môžeme vidieť, hlavný fotoaparát so 108 Mpx rozlíšením odvádza vynikajúcu prácu. Platí to aj o priblížení ultra širokého fotoaparátu. Žiaľ, očakávania nenaplnili dva tele objektívy, za ktorými stoja dva 10 Mpx snímače obrazu (f/2.4 a f/4.9).

V tejto oblasti došlo k zmene. Predchádzajúca generácia Galaxy S20 Ultra používa pre priblíženie obrazu jeden senzor s rozlíšením 48 Mpx a svetelnosťou f/3.5, ktorý po technickej stránke zvláda priblíženie obrazu vo väčšom rozsahu lepšie.

Stratu badať aj pri videu. Galaxy S21 Ultra zachytí menej textúr a musí sa vysporiadať s vyššou hladinou šumu. Pre lepší prehľad prikladáme aj hodnotiacu tabuľku smartfónu Galaxy Note20 Ultra.

TIP REDAKCIE
Elektrické lietadlo od Rolls-Royce skóruje: Prekonalo rýchlosť 623 km/h!
dxomark
Foto: DxOMark

V celkovom rebríčku DxOMark sa tak Galaxy S21 Ultra ocitol na aktuálnom 17. mieste, medzi zariadeniami Honor V30, iPhone 12, Xiaomi Mi CC9 Pro Premium Edition a Huawei Mate 30 Pro. Na čele zostáva Huawei Mate 40 Pro+ (138 bodov), Mate 40 Pro (136 bodov) a Xiaomi Mi 10 Ultra (133 bodov).

Samsung Galaxy S21 Ultra tak je, aspoň podľa nárokov DxOMark, miernym sklamaním. Spokojným používateľom to však asi bude jedno. Tak či onak, obe generácie smartfónov sú kvalitné a pokiaľ jednu z nich nosíte vo vrecku, nemalo by vám chýbať nič.

Ak ale máte iné skúsenosti, určite sa s nimi podeľte v diskusii nižšie. Aj v tomto prípade platí, že nič nie je dokonalé.

Samsung môže dohnať stratu softvérovou aktualizáciou, ktorá zoom a video zlepší. Pri Galaxy S20 Ultra takýmto spôsobom napríklad pozdvihol automatické zaostrovanie, ktoré robilo v istých situáciách problémy.

Výstup z testovania aj spolu s ukážkovými zábermi nájdete na stránke DxOMark.

Porovnajte si ceny Samsung Galaxy S21 Ultra u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať