Na diaľnici D2 desivo havarovala Tesla: Ostal z nej len vrak

Na diaľnici D2 v smere do Českej republiky medzi križovatkou Malacky a križovatkou Kúty sa stala 9. mája hrozivá nehoda. Centrom nehody bola pritom Tesla Model S, ktorej vodič nemal venovať dostatok pozornosti, informovala Polícia SR na svojom Facebooku.

V dôsledku nehody museli policajti diaľnicu zatvoriť v oboch smeroch. „V dôsledku vážnej dopravnej nehody a v súčasnosti aj z dôvodu pristátia záchranného vrtuľníka na mieste dopravnej nehody je premávka na cestnej komunikácii obojsmerne uzavretá.

Pri následnej dokumentácii dopravnej nehody bude cesta uzavretá v smere do Českej republiky. Zároveň Vás informujeme, že odklon dopravy bude realizovaný cez mesto Malacky,“ informovala polícia.

Tesla spôsobila vážnu nehodu.
K nehode bol privolaný záchranársky vrtuľník.

Príčinou môže byť Tesla

Polícia ďalej odhaduje, že príčinou nehody mala byť Tesla, resp. jej vodič, ktorý sa dostatočne nevenoval vedeniu riadeniu, v dôsledku čoho narazil do údržbárskeho vozidla patriaceho Národnej diaľničnej spoločnosti.

TIP REDAKCIE
Snapdragon 8 Gen 1 prekonal v teste AnTuTu hranicu 1 milióna bodov
Z údržbárskeho vozidla ostal len vrak.

To či mal elektromobil zapnutý systém autopilota už polícia nespomína, no možné to samozrejme je. Tesla Model S touto funkcionalitou samozrejme disponuje.

Nehoda je momentálne v štádiu objasňovania dopravnou políciou. Či sa nakoniec dozvieme, čo presne spôsobilo nehodu, je preto otázne.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať