tesla

Elektromobil Tesla, v ktorom zahynuli dvaja muži, nemusel riadiť Autopilot

Pred niekoľkými dňami houstonská televízia KPRC 2 informovala o tragickej dopravnej nehode, pri ktorej zahynuli dvaja muži. Viezli sa v elektromobile Tesla Model S z roku 2019, za volantom podľa prvotných správ nesedela žiadna osoba.

Elektromobil Tesla vo vysokej rýchlosti zišiel z cesty a narazil do stromu, po čom začal okamžite horieť. Telá obetí sa našli na sedadle spolujazdca a na zadnom sedadle. Strážnik Mark Herman pre médiá uviedol, že vyšetrovatelia sú si „stopercentne istí“, že v čase nárazu vozidlo nikto nešoféroval.

Automaticky sa tak ponúkla možnosť, že sa muži spoliehali na režim asistovanej, resp. čiastočne autonómnej jazdy, ktorý je známy ako Autopilot. Či však malo vozidlo tento režim naozaj zapnutý, krátko po nehode nikto nepotvrdil.

tesla
Foto: Matt Dougherty (KHOU)/Twitter

Automobilka Tesla sa k nehode oficiálne nevyjadrila, zaujímavú informáciu ale na sociálnej sieti Twitter zverejnil jej šéf Elon Musk. Podľa neho vozidlo nemalo zapnutý režim Autopilot, čo mali ukázať prevádzkové dáta elektromobilu.

TIP REDAKCIE
Tesla dosiahla významný míľnik: Tento rok stihla vyrobiť vyše 1 milióna elektromobilov!

Zároveň dodal, že elektromobil nemal zakúpený balíček Full Self Driving Mode, ktorý je rozšírením základnej funkcie asistovanej jazdy. Na ulici, kde sa nehoda stala, zároveň neboli nakreslené vodiace čiary, na ktoré sa štandardný Autopilot pri riadení vozidla spolieha.

V každom prípade incident s tragickým koncom vyšetruje Americký národný úrad pre bezpečnosť cestnej premávky (NHTSA), ktorý situáciu snáď objasní čo najskôr. Na ďalšie dôkazy si preto musíme počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať