android 11

Niektoré smartfóny Nokia získajú Android 11 neskôr, ukazuje harmonogram

V HMD asi nestíhajú.

Koncom septembra minulého roka zverejnila spoločnosť HMD Global stojaca za smartfónmi Nokia aktualizačný harmonogram operačného systému Android 11. Vďaka nemu sa spotrebitelia dozvedeli, kedy približne môžu očakávať inováciu na novšiu verziu OS Android.

Spoločnosť HMD Global sa do aktualizácií skutočne pustila bez zaváhania, všetkým smartfónom ich ale v deklarovanom čase doručiť nestihne. Tvorcovia plán aktualizácií pozmenili, ako ukazuje oficiálny príspevok v komunitnom fóre výrobcu.

Android 11 malo dostať celkovo 15 smartfónov značky Nokia. Z nich sa OS Android 11 teší zatiaľ 7 modelov. Nokia 6.2, 7.2 a 9 PureView mali získať aktualizáciu v tomto, teda 2. štvrťroku 2020. Nestane sa tak.

android 11
Foto: Nokia

Distribúcia aktualizácie sa presúva na 3. kvartál, v uvedených zariadeniach sa tak ohlási niekedy medzi júlom a septembrom. Do konca apríla mali získať aktualizáciu zariadenia Nokia 8.1, 2.2, 2.3, 4.2. Snáď sa objaví čo najskôr.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Slovenská pošta ruší obľúbenú službu! Toto všetko sa zmení

Do konca júna by mali vývojári následne stihnúť aktualizovať aj Nokiu 1 Plus, 5.4, 5.3 a 2.4 a ďalšie verzie.

Spoločnosť HMD Global má v pláne dostupnosť aktualizácií skvalitniť. Presnejšie, novým smartfónom softvérovú podporu predĺži. Začiatkom apríla predstavila až 6 nových smartfónov a okrem toho oznámila, že vybraným zariadeniam doručí tri veľké aktualizácie operačného systému Android.

Zatiaľ to platí pre lepšie vybavené, no stále relatívne cenovo dostupné modely X10 a X20.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať