galaxy S20 FE

Samsung Galaxy S20 FE je v predstihu, získava aktualizáciu na One UI 3.1

Šíri sa naprieč celou Európou.

Samsung pre svoje smartfóny postupne sprístupňuje aktualizáciu na operačný systém Android 11, ktorému asistuje vlastné rozhranie One UI 3.0. Súčasne však začína s šírením úplne novej verzie rozhrania One UI, menovite One UI 3.1.

One UI 3.1 debutovalo na smartfónoch z radu Galaxy S21. Postupne sa však začína prebojovávať do ďalších zariadení. Jedným z prvých má byť cenovo dostupná vlajková loď z minulého roka – model Galaxy S20 FE, píše 9to5Google.

Nová verzia rozhrania je postavená na rovnakom jadre ako One 3.0. Prináša však hŕstku vylepšení a úprav, ako napríklad rozšírené možnosti v rámci kontroly smart home zariadení. Okrem toho ponúka aj kvalitnejšiu funkcionalitu naprieč viacerými platformami, konkrétne tabletmi a vybranými modelmi slúchadiel, napríklad Galaxy Buds Pro, ktoré boli predstavené spolu so sériou Galaxy S21.

One UI 3.1 je stále raritou. Rozhranie sa prvýkrát ukázalo na Galaxy S21, Galaxy S21+ a Galaxy S21 Ultra, pričom okrem týchto zariadení sa novou verziou môžu, resp. mohli pýšiť len tablety Galaxy Tab S7 a Galaxy Tab S7+.

Galaxy S20 FE získava aktualizáciu na One UI 3.1
Galaxy S20 FE

Galaxy S20 FE získava One UI 3.1 skôr ako väčšina vlajkových lodí

Po novom však One UI 3.1 smeruje aj do modelu Galaxy S20 FE. Aktualizácia sa má v týchto chvíľach šíriť naprieč celou Európou. Konkrétne bola spozorovaná na území Holandska, Belgicka, Grécka, Rumunska, Španielska, Nemecka, Švajčiarska, Talianska, Spojeného kráľovstva, Francúzska, Slovinska, Portugalska, Poľska i Českej republiky, čo znamená, že sa nepochybne dopracuje aj k nám, teda ak sa tak ešte nestalo. Okrem iného so sebou prináša aj februárovú bezpečnostnú záplatu.

Vlastníte Galaxy S20 FE? Dajte nám vedieť, či už ste získali aktualizáciu na One UI 3.1.

Porovnajte si ceny Samsung Galaxy S20 FE u slovenských predajcov: