galaxy s21

Samsung Galaxy S21 trávi už 13. deň pod vodou a stále funguje

Dekorácia pre akvarijné rybičky?

Väčšina súčasných smartfónov vyššej triedy sa nebojí vody ani prachu. Krytie IP je spoľahlivé a praktické, obzvlášť jeho takmer najvyššia úroveň IP68. Smartfón môže vďaka nej zotrvať aj v hlbšej vode desiatky minút.

Ochrana pred vplyvom vody sa stala v mobilnom odvetví štandardom. Testy odolnosti, v rámci ktorých sa používatelia snažili ten či onen smartfón utopiť, postupne vychladli. Po dlhšom čase tu ale máme jeden nový, ktorý je predsa len zaujímavý.

Tvorca z YouTube kanála Photo Owl Time Lapse sa rozhodol preveriť vodotesnosť smartfónu Samsung Galaxy S21, teda jedného z najnovších modelov z dielne juhokórejského výrobcu.

galaxy s21
Samsung Galaxy S21

Galaxy S21 vložil do akvária, zapol stopky a čakal, čo sa bude diať. Netradičný test sa rozhodol vysielať formou časozberu, diváci tak môžu sami vidieť, ako sa zariadeniu darí. A darí sa mu dobre. Pod vodou je totižto už 13. deň a stále funguje.

Autor musel stopky spustené na smartfóne párkrát reštartovať, keďže dokážu zaznamenať maximálny čas 99 hodín 59 minút 59 sekúnd. Po necelých 118 hodinách v kúpeli smartfón zahlásil, že rozpoznal vlhkosť.

Jeho obrazovka následne začala vykazovať chyby. Samovoľne sa ovládala a prepínala medzi rôznymi aplikáciami. Po stlačení systémových tlačidiel sa ale všetko vrátilo do normálu.

TIP REDAKCIE
Prvý náhľad na Xiaomi 12: Aký dizajn zvolí výrobca tentokrát?

Po 241 hodinách YouTuber na žiadosť divákov vyskúšal, či fungujú reproduktory. Zistil, že zvuk je nezrozumiteľný, nekvalitný a jeho hlasitosť veľmi nízka. Galaxy S21 ale funguje ďalej. Živé video stále beží (nižšie), takže sa o tom môžete presvedčiť sami.

Smartfón sa počas testu nabíja pomocou bezdrôtovej nabíjačky, ktorá je prilepená z vonkajšej strany akvária. Je chválitebné, že Galaxy S21 ani po trinástich dňoch vo vode nezlyhal.

Nie je však ponorený vo veľkej hĺbke, práve naopak. Nečelí tak zvýšenému tlaku, ktorý by mohol jeho krytie narušiť skôr. Funguje odolnosť voči vode spoľahlivo? Áno. Môžete si teda smartfón večer odložiť do akvária, bazéna alebo trebárs do snehového záveja niekde na chate? Nie.

To, čo sa podarilo YouTuberovi Photo Owl Time Lapse sa nemusí podariť vám. Vplyv nadmernej vlhkosti sa okrem toho môže prejaviť neskôr v čase. Galaxy S21 je zostavený tak, aby zniesol ponorenie do vody s hĺbkou 1,5 metra po dobu 30 minúť. Je vhodné ho používať spôsobom, aký odporúča výrobca.

Porovnajte si ceny Galaxy S21 5G (256 GB) u slovenských predajcov:

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať