Instagram bude blokovať nepriateľských a urážlivých užívateľov

Instagram plánuje opäť zakročiť proti nepriateľským užívateľom. Tentokrát sa má zamerať na nadávanie, urážanie či iné nevhodné správanie v osobných správach, informuje Pocketnow.

Aktuálne, ak užívateľ sociálnej siete prechováva nevhodné správanie, resp. je hrubý, nadáva a podobne, je na jeho účet uvalené len obmedzenie, ktoré mu zamedzí odosielať ďalšie správy.

Instagram prichádza s nekompromisným riešením

Podľa nových pravidiel však opätovné porušovanie podmienok bude viesť nie k obmedzeniu, ale úplnému odstaveniu celého účtu. S podobným osudom sa stretnú aj nové kontá vytvorené na obídenie týchto pravidiel či kontá založené čisto za účelom ofenzívneho správania voči druhým užívateľom.

Instagram
Foto: pixy.org

Ďalej sa Instagram zameria na vylepšenie možnosti blokovania priamych správ od nesledovaných užívateľov. Doposiaľ sa táto funkcia vzťahovala len na kontá biznisov, po novom sa však bude vzťahovať aj na osobné účty. Dostupná by mala byť pre všetkých. Okrem toho budú mať užívatelia k dispozícii aj možnosť vymazať tagy či označenia z príspevkov od účtov, ktoré nepoznajú.

TIP REDAKCIE
Nový kráľ cenovo dostupných smartfónov? Redmi Note 11 bude oficiálne predstavený 28. októbra

Nové pravidlá by mali nadobudnúť platnosť v priebehu najbližších týždňov či mesiacov. Sociálna sieť uznáva, že nevhodné správanie sa oveľa lepšie kontroluje pri verejných príspevkoch než v osobných správach. Osobné správy patria vždy dvom zúčastneným užívateľom, čo znamená, že Instagram riskuje narušenie súkromia.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať