Samsung zvyšuje tempo: Pripravuje 65 W nabíjačku, zatiaľ najvýkonnejšiu akú vyrobil

Stáť bude vyše 50 € (pravdepodobne).

Vlajkové lode spoločnosti Samsung vynikajú v mnohých smeroch. Vystatujú sa vždy čerstvým dizajnom, výkonnými komponentami a v poslednom období aj špičkovými fotoaparátmi. Kde však stále mierne “zaostávajú”, je nabíjanie.

Mnohí iní výrobcovia, ako napríklad Xiaomi či Huawei, ponúkajú smartfóny s podporou pre bleskovo rýchle nabíjanie, ktoré v niektorých prípadoch dokonca presahuje hranicu 100 W. Samsung sa však stále drží v úzadí so 45 W, pričom jeho najnovšie vlajkové lode z radu Galaxy S21 dokonca podporujú len 25 W nabíjanie.

Juhokórejský výrobca však v tomto ohľade plánuje vykonať zmenu. Údajne totiž plánuje priniesť na trh novú nabíjačku, ktorá ponúkne až 65 W nabíjanie (20 voltov pri 3,25 ampéroch). Pôjde tak o najrýchlejšiu nabíjačku, akú Samsung kedy vyrobil, informuje server Android Authority.

V rámci smartfónov značky Samsung sa podporou pre 45 W nabíjanie môže pochváliť naozaj len pár smartfónov. Väčšina modelov, vrátane najnovších vlajkových lodí, ponúkajú len 25 W nabíjanie. Ide o akúsi hranicu, ktorú výrobca z viacerých dôvodov nechce presahovať.

Samsung Galaxy S21 Ultra
Samsung Galaxy S21 Ultra

Akým zariadeniam bude nová Samsung nabíjačka slúžiť?

Na aké zariadenia bude nová nabíjačka smerovaná je v zatiaľ otázne. Je veľmi nepravdepodobné, že sa objaví v krabičke niektorého z nadchádzajúcich smartfónov. Rozhodne to však nevylučuje možnosť, že spoločnosť v budúcnosti predstaví smartfón, ktorý by disponoval podporou pre bleskovo rýchle 65 W nabíjanie. Jediný háčik bude v tom, že záujemca si bude musieť nabíjačku zakúpiť samostatne.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Slovenská pošta ruší obľúbenú službu! Toto všetko sa zmení

Výrobca taktiež môže zvoliť podobnú stratégiu ako Xiaomi, ktorého 65 W nabíjačka pribalená k modelu Mi 10 Pro dokáže nabíjať aj notebooky.

Stáť bude (zrejme) viac ako 50 €

Mnoho vecí ohľadom novej nabíjačky je zatiaľ nejasných. Nevieme, kedy debutuje a ani koľko bude stáť. Aktuálne najvýkonnejšia nabíjačka spoločnosti Samsung, ktorá ponúka výkon 45 W, stojí približne 50 €. Môžeme teda očakávať, že 65 W adaptér sa bude predávať za (možno) 60 až 70 €. V tomto ohľade však zatiaľ ide len o špekulácie. Na oficiálne informácie si budeme musieť ešte nejaký ten čas počkať.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať