Samsung Galaxy Buds Pro OFICIÁLNE: Lepšie tlmenie hluku, kvalitnejší zvuk a cena 229 €

Samsung dnes bok po boku nových smartfónov radu Galaxy S21 predstavil aj nové bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Pro.

Samsung dnes bok po boku nových smartfónov radu Galaxy S21 predstavil aj nové bezdrôtové slúchadlá Galaxy Buds Pro. Samsung slúchadlá vylepšil v azda každom smere. Tu sú tie najdôležitejšie zmeny.

Po tom, ako Samsung popri Galaxy Note20 predstavil slúchadlá Galaxy Buds Live v tvare fazuliek, pokračuje v rozširovaní svojho portfólia. Galaxy Buds Pro sú priamym nástupcom minuloročných  Buds+. Výrobca sa zameral nielen na ergonómiu, ale aj kvalitu reprodukované zvuku, ktorá má byť vďaka väčším meničom výrazne lepšia.

Samsung Galaxy Buds Pro
Samsung Galaxy Buds Pro

Galaxy Buds Pro majú lesklú povrchovú úpravu a sú relatívne odolné. Disponujú totiž certifikáciou IPX7, vďaka čomu v hĺbke až 1 meter vydržia po dobu 30 minút. Vhodné sú teda nielen na bežné nosenie, ale aj športovanie.

O kvalitu zvuku sa stará dvojpásmový reproduktor (11 mm menič pre basy a 6,5 mm menič pre výšky). Hudba by tak mala byť plnšia a výrazne by sa mala zlepšiť aj kvalita basov.

Samsung Galaxy Buds Pro
Samsung Galaxy Buds Pro

K dispozícii budete mať aj aktívne potláčanie okolitého hluku, ktoré je podľa Samsungu „najinteligentnejšie“ spomedzi všetkých bezdrôtových slúchadiel. Stupeň potlačenia okolitého hluku ANC pritom môžete pohodlne meniť cez aplikáciu. Doma napríklad nie je potrebné, aby slúchadlá tlmili hluk tak, ako na rušnej ulici. Slúchadlá pri maximálnom stupni ANC dokážu odfiltrovať až 99 % okolitého hluku.

Samsung Galaxy Buds Pro
Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung výrazne vylepšil aj kvalitu zvuku pri telefonovaní. Buds Pro majú 3 zabudované mikrofónyhlasovú jednotku, ktoré oddeľujú váš hlas od okolitého hluku. Vďaka tomu je vás pri telefonovaní počuť stále dobre a zároveň aj vy počujete toho, kto vám volá.

Zaujímavá je aj funkcia Auto Switch, ktorá dokáže automaticky prepnúť zdroj zvuku medzi tabletom a telefónom. Samsung ako príklad uviedol pozeranie YouTube videa na tablete, ku ktorému máte pripojené Buds Pro. Keď vám však v tom momente niekto zavolá na telefón, slúchadlá automaticky zmenia zdroj zvuku a vy môžete pokračovať v hovore.

Samsung Galaxy Buds Pro
Samsung Galaxy Buds Pro

Slúchadlá dokážu na 1 nabitie prehrávať hudbu až 8 hodín. Takúto výdrž však čakajte len pri vypnutom tlmení okolitého hluku. Ak si ANC zapnete, očakávajte niečo medzi 4,5-5 hodinami výdrže. Puzdro samozrejme plní aj úlohu power banky, ktorá ponúka ďalších 20 hodín počúvania.

V puzdre sa totiž nachádza 472 mAh batéria, samotné slúchadlá v sebe ukrývajú 60 mAh akumulátor. Slúchadlá vážia len 6 gramov a merajú 19,5 x 20,5 x 20,8 mm. Puzdro meria 50 x 50,2 x 27,8 mm a váži 45 gramov.

Samsung Galaxy Buds Pro
Samsung Galaxy Buds Pro

Samsung Galaxy Buds Pro: Cena a dostupnosť na Slovensku

Slúchadlá Samsung Galaxy Buds Pro sa na Slovensku začnú predávať 29. januára 2021. Predobjednať si ich môžete už dnes, 14. januára 2021 za 229 €.

Ak si predobjednávku vytvoríte na webe www.samsung.sk, k slúchadlám vám Samsung pribalí aj bezdrôtovú nabíjaciu podložku (EP-P1300T) v hodnote 39,90 €. K získaniu tohto darčeka nie je nutná žiadna registrácia.