Red Dead Redemption 2

Steam udeľuje ocenenie za hru roka 2020. Získal ho Red Dead Redemption 2

Pandémia koronavírusu v predošlom roku ochromila či poškodila mnohé priemysly. Naopak, niektoré z nešťastia doslova globálnych rozmerov profitovali.

Pandémia koronavírusu v predošlom roku ochromila mnohé priemysly. Naopak, niektoré z nešťastia globálnych rozmerov profitovali.

Drvivá časť obyvateľstva bola počas minulého roka uväznená v domácom prostredí. A ako určite aj vy z vlastnej skúsenosti viete, škála dostupných voľnočasových aktivít sa v tomto (žiaľ stále pretrvávajúcom) období výrazne zúžila.

Pochopiteľne, pandémiu si najviac odskákal cestovný ruch. Naopak, herný priemysel a streamovacie služby, ako napríklad Netflix či HBO, sa počas krízového stavu tešili ohromnej popularite. Ľudia počas roku 2020 venovali značnú časť svojho voľného času hraniu hier a pozeraniu filmov či seriálov.

V tomto článku sa pozrieme na hry. Obľúbená služba Steam totižto zverejnila rebríček najlepších hier za rok 2020 rozdelených do niekoľkých kategórií.

Hrou roka je Red Dead Redemption 2

Začneme tým najväčším ocenením – hrou roka. V rámci Steam komunity sa o titul hry roka 2020 zaslúžila herná lahôdka od štúdia Rockstar, konkrétne Red Dead Redemption 2. Niektorých to prekvapí, niektorých nie. Tak či onak, ide o ohromný úspech, nakoľko prvé vydanie hry prišlo ešte v roku 2018.

Z VR najviac vyťažil Half-Life: Alyx

Ďalším na rade je ocenenie za najlepšie využitie VR (virtuálnej reality). O toto ocenenie sa oprávnene zaslúžil titul Half-Life: Alys, ktorý z technológie skutočne vyťažil maximum.

Counter Strike: Global Offensive – v skvelej kondícii aj po 8 rokoch

Svoje čestné miesto v rebríčku zaujal aj legendárny Counter strike: Global Offensive, inak známy aj ako CS:GO. Aj keď bola hra prvýkrát vydaná ešte v roku 2012, vývojári sa o ňu stále poctivo starajú a pravidelne ju obohacujú o nový a záživný obsah. Niet sa teda čo čudovať, že CS:GO je aj po všetkých tých rokoch jednou z najpopulárnejších hier súčasnosti.

Zábava s priateľmi? Vyskúšajte Fall Guys

Ak hľadáte zábavnú hru, ktorú by ste si mohli vychutnať spolu so svojimi priateľmi, na Steame nájdete hneď niekoľko skvelých možností. Za zmienku nepochybne stojí Among Us, no je tu ešte jeden titul, ktorý ho v tomto smere, aspoň podľa komunity, prekonáva. Reč je o hre Fall Guys: Ultimate Knockout, ktorú vo svojich videách predstavilo mnoho známych i menej známych YouTuberov.

Death Stranding, líder v inovatívnosti

Hráčov môžeme rozdeliť do mnohých vzájomne odlišných skupín. Niektorým ide o zábavu, niektorým o príbeh a niektorým výhradne o inovatívnosť. Ak patríte do poslednej spomenutej skupiny, žiadny strach, Steam myslel aj na vás. Cenu za najinovatívnejšiu hru roka vyhral titul Death Stranding, ktorý bol pre PlayStation 4 predstavený koncom minulého roka. Od júla tohto roku je však hra dostupná aj na PC.

TIP REDAKCIE
Slovenský startup Photoneo získal investíciu vo výške 21 miliónov dolárov

Príbeh, ktorý vás doslova pohltí

O ocenenie za najlepší herný príbeh sa zaslúžil titul, ktorý sa na tomto zozname už raz objavil. Reč je o Red Dead Redemption 2. Hra sa vyznačuje špičkovým príbehom, vďaka ktorému sú hráči schopní hrať ju stále dookola, a to stále s rovnakým, prvotriednym zážitkom.

Steam myslel aj na ostrieľaných veteránov

Medzi hráčmi sa samozrejme nájdu aj ostrieľaní veteráni, podľa ktorých sú hry rok čo rok jednoduchšie a jednoduchšie. Hľadáte výzvu? Vyskúšajte Apex Legends. Steam titulu venoval ocenenie práve kvôli jeho náročnosti. Samozrejme, ak hre venujete dostatočný počet hodín, budete ju vidieť inak. Toto pravidlo však platí všeobecne, nielen pri hrách.

Vizuálne spracovanie na prvom mieste?

Nezaujíma vás ani príbeh, ani náročnosť, no potrpíte si na grafické spracovanie? Cenu za hru s najlepším vizuálnym prevedením získal titul Ori and the Will of the Wisps. Hra patrí do dobrodružného žánru a je dostupná pre PC, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series S a Xbox Series X.

Aj na hudbe záleží

Niet pochýb, že sa medzi početnou skupinou hráčov nájdu aj takí, ktorí si spomedzi všetkého najviac užívajú hudbu, resp. soundtrack. Pre túto skupinu je priam fantastickou voľbou titul z populárnej série Doom, konkrétne Doom Eternal. Reč je o prvotriednej strieľačke (FPS) od štúdia Bethesda Softworks, ktorú si môžete zahrať na PC, PlayStation 4, PlayStation 5, Nintendo Switch, Xbox One, Xbox Series X, Xbox Series S a dokonca aj Google Stadia.

Relax, ako žiadny iný

Posledné ocenenie je smerované skôr na nenáročných hráčov, ktorí hry vnímajú skôr ako príležitosť na oddych a relax. Získal ho titul milovaný ako ženským, tak i mužským pohlavím – Sims 4. Hra ponúka užívateľovi možnosť vytvoriť si vlastnú rodinu, starať sa o ňu, postaviť si dom (či domy) a mnoho ďalšieho.

Súhlasíte s udelenými oceneniami, alebo sa váš názor líši? Dajte nám vedieť v sekcii pre komentáre.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať