Netflix prichádza s novou funkciou. Pri obsahu prehrá iba zvuk, obraz nie

Netflix tento rok vylepšil svoju mobilnú aplikáciu pre Android možnosťou variabilnej zmeny rýchlosti prehrávania a funkciou uzamknutia obrazovky.

Netflix tento rok vylepšil svoju mobilnú aplikáciu pre Android možnosťou variabilnej zmeny rýchlosti prehrávania a funkciou uzamknutia obrazovky. Pred koncom aktuálneho roka pridáva do aplikácie ďalšiu novinku, ktorá je na prvý pohľad v kontexte video služby netradičná. 

Netflix divákom dovolí, aby si v aplikácii vypli prehrávanie obrazu videa a ponechali si zapnutý len zvuk. O novej funkcii informoval ešte v októbri server XDA Developers, jeho autori ju vtedy odhalili v zdrojovom kóde aplikácie.

AndroidPolice teraz píše, že je táto funkcia dostupná pre prvých predplatiteľov. Sprístupnenie prebieha zo strany servera, aktualizácia samotnej aplikácie preto nie je nutná. Netflix o novinke oficiálne neinformuje, môže byť teda zo začiatku sprístupnená len vybranej skupine zákazníkov.

Foto: AndroidPolice

Režim „Iba zvuk“ sa dá zapnúť v nastaveniach aplikácie. Aktívny môže byť v celom rozsahu, alebo len pri pripojených slúchadlách a reproduktoroch. Režim sa tiež dá zapnúť priamo počas prehrávania obsahu – filmu či seriálu. Vo video prehrávači sa zobrazuje tlačidlo „Vypnúť video“.

TIP REDAKCIE
Call of Duty iba pre Xbox? Nič také, ubezpečuje šéf platformy
Foto: AndroidPolice

Má vôbec zmysel sledovať obľúbený film alebo návykový seriál bez zvuku? To závisí od žánru. Dejovo prepracovanú drámu či napríklad pedantne natočený seriál si divák v takomto režime zrejme neužije. Súvislosti by mu unikli.

Naopak, niektoré dokumentárne filmy, ľahké situačné komédie a stand-upy sa dajú sledovať aj bez obrazu. Zvuková stopa stačí na to, aby sa divák dozvedel všetky zaujímavé informácie a zasmial sa na humorných dialógoch postáv.

Takýto obsah teda môže fungovať ako akýsi podcast. Prehrávanie obsahu s vypnutým obrazom bude navyše šetrné k spotrebe mobilných dát.

Total
4
Zdieľaní
Total
4
Zdieľať