Samsung Exynos

Čipsety Exynos sa už čoskoro môžu objaviť aj v niektorých smartfónoch od Xiaomi

Xiaomi potrebuje čipsety Exynos, aby dokázal zväčšiť objem produkcie a vyplnil tak priestor, ktorý mu na trhu prenecháva Huawei doplácajúci na sankcie.

Samsung je na trhu so smartfónmi známy nielen priamo pre svoje telefóny, ale aj čipsety, ktoré ich, na vybraných trhoch, poháňajú. Konkrétne je reč o čipoch značky Exynos.

Poväčšine môžeme tieto procesory nájsť v interiéri Samsung smartfónov. Juhokórejský gigant však plánuje svoje čipy v blízkom období začať ponúkať aj iným spoločnostiam. Aktuálne majú byť na zozname mená Oppo, Vivo a Xiaomi.

V správe od Business Korea, na ktorú upozornila publikácia Android Authority, stojí, že čipy Exynos budú v rámci troch spomenutých spoločností poháňať skôr cenovo dostupnejšie smartfóny. Prvých takýchto modelov sa údajne môžeme dočkať už v prvej polovici 2021.

Exynos
Exynos

Spoločnosti sa snažia vyťažiť z nepriaznivej situácie Huawei

Zdroj ďalej uvádza, že Xiaomi a Oppo potrebujú čipsety Exynos k tomu, aby dokázali zväčšiť objem produkcie a vyplnili tak priestor, ktorý im na trhu prenecháva Huawei doplácajúci na sankcie od USA.

Toto nie je prvý prípad, kedy počujeme o tom, ako sa spoločnosti snažia využiť problémy Huawei pre svoj úspech. Vyťažiť sa z tejto situácie snaží aj samotný Samsung, súdiac podľa jeho rozhodnutia presunúť predstavenie série Galaxy S30 na január.

Čo sa týka procesorov od Samsungu, o 9 dní, presnejšie 12. novembra, sa nám má ukázať čerstvý Exynos 1080. Ísť má o priameho nástupcu Exynos 980, ktorý bude disponovať novými jadrami Cortex-A78 a grafickým čipom Mali-G78.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať