Čipsety Exynos sa už čoskoro môžu objaviť aj v niektorých smartfónoch od Xiaomi

Prečo? Lebo Huawei.

1
Samsung Exynos
Samsung Exynos

Samsung je na trhu so smartfónmi známy nielen priamo pre svoje telefóny, ale aj čipsety, ktoré ich, na vybraných trhoch, poháňajú. Konkrétne je reč o čipoch značky Exynos.

Poväčšine môžeme tieto procesory nájsť v interiéri Samsung smartfónov. Juhokórejský gigant však plánuje svoje čipy v blízkom období začať ponúkať aj iným spoločnostiam. Aktuálne majú byť na zozname mená Oppo, Vivo a Xiaomi.

V správe od Business Korea, na ktorú upozornila publikácia Android Authority, stojí, že čipy Exynos budú v rámci troch spomenutých spoločností poháňať skôr cenovo dostupnejšie smartfóny. Prvých takýchto modelov sa údajne môžeme dočkať už v prvej polovici 2021.

Exynos
Exynos

Spoločnosti sa snažia vyťažiť z nepriaznivej situácie Huawei

Zdroj ďalej uvádza, že Xiaomi a Oppo potrebujú čipsety Exynos k tomu, aby dokázali zväčšiť objem produkcie a vyplnili tak priestor, ktorý im na trhu prenecháva Huawei doplácajúci na sankcie od USA.

Toto nie je prvý prípad, kedy počujeme o tom, ako sa spoločnosti snažia využiť problémy Huawei pre svoj úspech. Vyťažiť sa z tejto situácie snaží aj samotný Samsung, súdiac podľa jeho rozhodnutia presunúť predstavenie série Galaxy S30 na január.

Čo sa týka procesorov od Samsungu, o 9 dní, presnejšie 12. novembra, sa nám má ukázať čerstvý Exynos 1080. Ísť má o priameho nástupcu Exynos 980, ktorý bude disponovať novými jadrami Cortex-A78 a grafickým čipom Mali-G78.