Xiaomi klamalo: Mi 10 Ultra sa nenabíja pri výkone 120 W, ale len 80 W

Jedným z kľúčových predajných bodov nového Xiaomi Mi 10 Ultra je jeho schopnosť nabíjať sa pri 120 W výkone. Realita však môže byť iná.

Jedným z kľúčových predajných bodov nového Xiaomi Mi 10 Ultra je jeho schopnosť nabíjať sa pri 120 W výkone. Aspoň to výrobca počas predstavenia tvrdil. Pravdou však je, že telefón sa aj napriek pribalenej 120 W GaN nabíjačke nabíja o niečo pomalšie. Vyplýva to z informácií servera Android Authority.

Redaktori otestovali rýchlosť nabíjania v samostatnom teste, kde odhalili, že Mi 10 Ultra sa v skutočnosti nabíja pomalšie než by sa mal. Stále však ide o vyššiu rýchlosť, než akú ponúka drvivá väčšina zariadení na trhu. Batéria telefónu sa dopĺňala pri výkone „len“ 80 W.

Test odhalil, že sa batéria začala nabíjať pri výkone 92,3 W, o malú chvíľu však výkon klesol na 86,4 W, kde ostal počas väčšiny nabíjania. Samotný smartfón spracoval približne 80,1 W, čo je síce rýchlejšie než takmer čokoľvek na trhu, nie je to však sľúbených 120 W. Z 0 % na 100 % sa nabil za 21 minút. Pre porovnanie, pri 18 W nabíjačke mu to trvalo 68 minút.

Recenzenti merali aj teplotu batérie. Pri 80 W nabíjaní sa zahriala na 43,8 °C, čo je takmer o 4 stupne viac než maximálna odporúčaná teplota. Ak by sa batéria nabíjala pri plnom 120 W výkone, teplota by bola takmer určite vyššia. Počas testu telefón vyskúšali nabíjať aj konzervatívnejším 50 W výkonom. Z 0 % na 100 % sa nabil za 29 minút pri teplote batérie 39,1 °C. Teplota batérie sa počas nabíjania mierne menila. Po dosiahnutí 70 % batérie začala postupne klesať.

Prečo sa v Xiaomi rozhodli nalákať ľudí na 120 W rýchlonabíjanie, ktoré nakoniec v reálnom svete nefunguje, je záhadou. Bolo by však zaujímavé podobný test zopakovať v chladnejších podmienkach, ktoré by mohli mať pozitívny vplyv na maximálnu teplotu batérie.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať