Android 11 s One UI 3 začne Samsung distribuovať vybraným zariadeniam od tohto mesiaca

Juhokórejský Samsung aktualizoval svoje oficiálne stránky venované používateľskému rozhraniu One UI, kde predstavuje niekoľko noviniek obsiahnutých v jeho najnovšej verzii.

Juhokórejský Samsung aktualizoval svoje oficiálne stránky venované používateľskému rozhraniu One UI, kde predstavuje niekoľko noviniek obsiahnutých v jeho najnovšej verzii.

Samsung v poznámke pod čiarou zároveň uvádzaOne UI 3 bude k dispozícii od novembra alebo neskôr. To znamená, že stabilnú verziu aktualizácie začne vybraným zariadeniam dodávať už od tohto mesiaca.

Ako prvé by mali prísť na rad vlajkové lode radu Galaxy S20 a Galaxy Note20. Pre tieto zariadenia je na vybraných trhoch už nejaký čas dostupná beta verzia používateľského rozhrania One UI 3, ktoré je postavené na operačnom systéme Android 11.

Novú verziu systému dostanú aj zariadenia so skladacou obrazovkou či skôr predstavené top-end smartfóny ako Galaxy S10 alebo Note10. Ich používatelia ale budú musieť na aktualizáciu čakať o niečo dlhšie.

Dostupnosť aktualizácie sa bude líšiť v závislosti od konkrétneho trhu. Rozhodovať môže aj to, či si zákazník zakúpil zariadenie vo voľnom predaji alebo prostredníctvom kapacít operátorov.

Napriek čerstvej indícii by sme v prípade slovenského trhu nepočítali s aktualizáciou skôr ako v decembri, resp. koncom roka. Aspoň podľa minuloročných skúseností.

One UI 3

Samsung pri novej verzii systémového rozhrania napríklad vyzdvihuje prepracovaný panel pre rýchly prístup k obľúbeným aplikáciám, ktorý ponúkne okamžité prepínanie medzi hudbou a videom.

Foto: Samsung

Panel s upozorneniami zobrazí viac informácií, a to aj na uzamknutej obrazovke. Vývojári tiež rozšírili možnosti personalizácie takzvanej dynamickej uzamykacej obrazovky. Pri každom odomknutí sa môže na displeji zobrazovať iná tapeta z 10 rôznych kategórií.

Foto: Samsung

Samsung okrem toho spomína video hovory podporujúce zobrazenie na celej obrazovke, vysokú úroveň zabezpečenia a ochrany osobných údajov vďaka viacvrstvovému zabezpečeniu Knox a pár ďalších noviniek, ktoré sú orientované na zariadenia so skladacími displejmi.

Foto: Samsung

Samsung uvádza len pár z množstva vylepšení v novej verzii užívateľského rozhrania. Snáď sa o vylepšeniach presvedčíme na vlastnej koži už čoskoro.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať