MacBook Air s Apple M1 oficiálne: Má byť o 98 % výkonnejší než 13“ notebooky s Windows

Prvý notebook s novým čipsetom Apple M1 je MacBook Air, vôbec najpredávanejšia verzia MacBooku. Má byť výkonnejší než 98 % notebookov s Windowsom.

Prvý notebook s novým čipsetom Apple M1 je MacBook Air, vôbec najpredávanejšia verzia MacBooku. MacBook Air je malý, ľahký a v porovnaní s ostatnými modelmi relatívne lacný. Dobrou správou je, že vďaka novému čipu Apple prináša vôbec najväčší medzigeneračný skok v histórii celej línie.

Apple počas dnešnej online konferencie hovoril napríklad o 3x rýchlejšom chode zariadenia a výrazne vyššiu responzívnosť. Toto však bude nutné otestovať v nezávislých recenziách. Výrazným vylepšením prešiel aj grafický výkon, ktorá má byť v porovnaní s riešením od Intelu až 5-násobne vyšší.

Apple MacBook Air
Apple MacBook Air s čipom Apple M1

Vďaka šialenej energetickej úspornosti čipu Apple M1 (Apple Silicon) sa môžete tešiť na o 6 hodín dlhšiu výdrž batérie na jedno nabitie. To sú obrovské čísla, ktoré však opäť bude nutné preveriť v testoch.

Celkovo by ste však mali dosiahnuť približne 18 hodín na jedno nabitie (prehrávanie videa). O rýchlosť systému a prácu so súbormi sa postará nový SSD disk, ktorý je až 2x tak rýchly ako doteraz.

TIP REDAKCIE
Nad Slovenskom je jedovatý oblak: SHMÚ hovorí o tom, čo nás čaká

Zaujímavosťou je aj fakt, že Apple do MacBook Air nevložil ani jeden ventilátor. Celé zariadenie je chladené pasívne a je preto úplne tiché. Pekným prekvapením je aj funkcia okamžitého zobudenia podobne ako v prípade telefónov.

Čo sa dizajnu týka, tam sa veľa nemení. MacBook Air je takmer identický ako posledný Air. Ostáva Touch ID, tenučká konštrukcia či dva USB C porty na ľavej strane. Nezmenená je aj cena, ktorá začína na 999 dolároch. Na Slovensku počítajte s cenou okolo 1 200 €.

Total
3
Zdieľaní
Total
3
Zdieľať