redmi note 8

Späť k menším rozmerom: Redmi chce vyrobiť kompaktnejší smartfón, je tu však jeden háčik

Podznačka Xiaomi, Redmi uvažuje nad uvedením nového smartfónu, ktorý sa bude vyznačovať menším, resp. kompaktnejším telom.

Podznačka Xiaomi, Redmi, sa podľa všetkého plánuje inšpirovať nedávno predstaveným iPhone 12 mini. Konkrétne uvažuje nad uvedením nového smartfónu, ktorý sa bude vyznačovať menším, resp. kompaktnejším telom.

Je pravda, že ak sa obzeráte po novom smartfóne menších rozmerov, nemáte veľmi z čoho vyberať. Aktuálne najvýhodnejšími možnosťami sú modely iPhone SE, už spomenutý iPhone 12 mini, Pixel 5 či Pixel 4a.

Do segmentu menších smartfónov však plánuje v budúcnosti zavítať aj Redmi, súdiac podľa nového príspevku na čínskej sociálnej sieti Weibo, ktorý zverejnil Lu Weibing (riaditeľ Redmi). Je tu však jeden háčik. Výrobca totiž bude musieť pri novom “mini” smartfóne citeľne osekať kapacitu batérie, čo sa jednoznačne podpíše na výdrži.

Zdroj: Weibo (via Android Authority)

Je to celkom logické, nakoľko kompaktnejšie telo znamená menej priestoru pre komponenty. Z tohto dôvodu majú telefóny s menšími rozmermi oveľa menšiu kapacitu batérie ako “bežné” smartfóny.

TIP REDAKCIE
Windows 11 čaká skvelé vylepšenie: Pribudnúť má podpora pre widgety tretích strán

Kľúčové nie je len číslo

Nie všetko je však len o číslach. Ako príklad môžeme použiť Pixel 4a, ktorý síce má len 3 140 mAh batériu, no aj napriek tomu dokáže pri bežnom používaní s prehľadom vydržať celý jeden deň. Ako je to možné? Pomerne jednoducho – správna optimalizácia softvéru.

To, že Redmi eventuálne prinesie na trh kompaktný smartfón, je viac-menej isté. Otázne je, kedy.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať