iPhone SE (2020): Cenovo dostupná novinka má 3 GB RAM a 1 821 mAh batériu

Spoločnosť Apple predstavila v priebehu včerajšia novú generáciu kompaktného a cenovo dostupného smartfónu iPhone SE (2020), čo sa, samozrejme, neobišlo bez patričnej pozornosti. 

Spoločnosť Apple predstavila v priebehu včerajšia novú generáciu kompaktného a cenovo dostupného smartfónu iPhone SE (2020), čo sa neobišlo bez patričnej pozornosti. 

iPhone SE (2020) má klasický dizajn prevzatý z modelu iPhone 8, super výkonný čipset A13 Bionic, samostatný 12 Mpx fotoaparát alebo 4,7-palcový LCD displej s HD rozlíšením, pod ktorým sa nachádza ikonické tlačidlo TouchID.

Apple v rámci predstavovania nových mobilných produktov neuvádza kapacity operačných pamätí a akumulátorov. Informovanie zväčša končí pri téze „celodennej výdrže na jedno nabitie“.

iPhone SE (2020). Foto: Apple

Vďaka zápisu v databáze telekomunikačnej firmy China Telekom však vieme, ako na tom iPhone SE (2020) v týchto ohľadoch vlastne je. Inžinieri zariadenie osadili 3 GB operačnou pamäťou RAM a 1 810 mAh batériou.

Na prvý pohľad sa to môže zdať málo. 3 GB RAM ale vzhľadom na optimalizáciu systému iOS bohate stačí. Batéria má rovnakú kapacitu ako iPhone 8, počíta sa teda aj s podobnou výdržou na jedno nabitie.

TIP REDAKCIE
Samsung bojuje proti kríze: Za 15 miliárd € chce v Texase postaviť továreň na čipy

Displej iPhone SE (2020) nie je náročný, preto by z dostupnej energie nemal ukrojiť veľa. Rovnako čipset A13 Bionic pracuje v tomto smere oveľa efektívnejšie. Výdrž bude ale aj tak závisieť od spôsobu a intenzity používania smartfónu.

Základný model so 64 GB pamäťou stojí 479 €. Ďalšie podrobnosti nájdete v článku z predstavenia.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať