iPhone 12 mini OFICIÁLNE: Najmenší a najľahší 5G smartfón na svete

Najšikovnejší telefón pre malé ruky?

1
iPhone 12 mini (vľavo) a iPhone SE (2020) vpravo

Apple sa to podarilo vďaka tomu, že zo zariadenia odstránil Touch ID, ktorý nahradil Face ID. Zmenšili sa aj rámčeky, vďaka čomu Apple verí, že má najmenší a najľahší 5G telefón na svete.

Podobne ako iPhone 12 aj iPhone 12 mini poháňa nový procesor Apple A14 Bionic vyrobený 5 nm výrobnou technológiou s lepšou energetickou efektivitou a vyšším výkonom.

Vnútri sa nachádza 6-jadrový procesor (2x výkonné jadro, 4x menej výkonné jadro), ktorý má byť až o 50 % výkonnejší než A13 z minulého roka. Nechýba ani 4-jadrový grafický čip, ktorý vám podľa Apple umožní hrať „hry konzolovej kvality“.

iPhone 12 mini s väčším iPhone 12 zdieľa niekoľko hlavným špecifikácií, medzi ktorými je aj hlavný fotoaparát s objektívom, ktoré svetelnosť dosahuje f/1.6. Ide o najsvetelnejší fotoaparát spomedzi všetkých iPhonov. Nechýba mu ani 12 Mpx ultra-širokouhlý objektív s vylepšeným nočným režimom.

Apple potvrdil, že iPhone 12 mini má IP68 certifikáciou a zmienil sa aj o „keramickom štíte“ chrániacom displej. Jeho cena sa zastavila na čiastke 699 dolárov. Dostupný bude v piatich farebných prevedeniach.

Článok postupne aktualizujeme.