iPhone 12 mini OFICIÁLNE: Najmenší a najľahší 5G smartfón na svete

Apple dnes predstavil nový iPhone 12 Mini. Ide o vôbec prvý iPhone nesúci označenie, ktoré bolo doteraz využívané len pri iPodoch, iPadoch a Macoch.

Apple sa to podarilo vďaka tomu, že zo zariadenia odstránil Touch ID, ktorý nahradil Face ID. Zmenšili sa aj rámčeky, vďaka čomu Apple verí, že má najmenší a najľahší 5G telefón na svete.

Podobne ako iPhone 12 aj iPhone 12 mini poháňa nový procesor Apple A14 Bionic vyrobený 5 nm výrobnou technológiou s lepšou energetickou efektivitou a vyšším výkonom.

Vnútri sa nachádza 6-jadrový procesor (2x výkonné jadro, 4x menej výkonné jadro), ktorý má byť až o 50 % výkonnejší než A13 z minulého roka. Nechýba ani 4-jadrový grafický čip, ktorý vám podľa Apple umožní hrať „hry konzolovej kvality“.

iPhone 12 mini s väčším iPhone 12 zdieľa niekoľko hlavným špecifikácií, medzi ktorými je aj hlavný fotoaparát s objektívom, ktoré svetelnosť dosahuje f/1.6. Ide o najsvetelnejší fotoaparát spomedzi všetkých iPhonov. Nechýba mu ani 12 Mpx ultra-širokouhlý objektív s vylepšeným nočným režimom.

TIP REDAKCIE
AKTUÁLNE: Facebook chce zmeniť názov spoločnosti, vieme, čo je za tým!

Apple potvrdil, že iPhone 12 mini má IP68 certifikáciou a zmienil sa aj o “keramickom štíte” chrániacom displej. Jeho cena sa zastavila na čiastke 699 dolárov. Dostupný bude v piatich farebných prevedeniach.

Článok postupne aktualizujeme.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať