Zázrak sa nekoná: Nové iPhony majú menšiu batériu než minuloročné modely

Po tom ako Apple minulý týždeň predstavil sériu nových iPhonov sa na svetlo sveta začali predierať prvé konkrétne informácie o ich výbave.

Po tom ako Apple minulý týždeň predstavil sériu nových iPhonov sa na svetlo sveta začali predierať prvé konkrétne informácie o ich výbave. Jednou z nich je aj presná kapacita batérií.

Nový iPhone 12 Pro Max má k dispozícii 3 687 mAh batériu, ktorá je o 7 % menšia než pri minuloročnom iPhone 11 Pro Max. Vyplýva to z informácií získaných z čínskeho certifikačného úradu TENAA.

Na tento fakt upozornil server MacRumors, ktorý zároveň dodal, že iPhone 12 Pro Max v sebe nesie 6 GB operačnej pamäte RAM. Certifikačný úrad už niekoľko rokov poskytuje presný pohľad na špecifikácie najnovších iPhonov. Presný bol aj minulý rok pri iPhone 11, 11 Pro a 11 Pro Max.

Apple aj napriek nižšej kapacite batérie tvrdí, že výdrž iPhone 12 Pro Max na jedno nabitie bude rovnaká ako pri 11 Pro Max. V praxi by to malo znamenať až 20 hodín prehrávania videa alebo 80 hodín počúvania hudby.

TIP REDAKCIE
Francúzi modernizujú: Na orbitu vyslali najmodernejšiu vojenskú družicu

Apple je jedna z mála spoločností, ktorá neudáva údaj o kapacite batérie ani o kapacite operačnej pamäte RAM. Dozvedáme sa to zväčša vďaka certifikačným úradom alebo ľuďom, ktorí telefóny rozoberú.

Total
14
Zdieľaní
Total
14
Zdieľať