Konečne sme sa dočkali: Google OFICIÁLNE predstavil Pixel 4a!

Spoločnosť Google oficiálne predstavila svoj dlho očakávaný prémiový smartfón strednej triedy. Reč je, pochopiteľne, o Pixel 4a.

Spoločnosť Google oficiálne predstavila svoj dlho očakávaný smartfón strednej triedy. Reč je, pochopiteľne, o Pixel 4a, ktorý sa nám mal pôvodne ukázať ešte počas podujatia Google I/O.

Karty však zamiešalo vypuknutie pandémie, kvôli čomu sme si na smartfón museli počkať o niekoľko mesiacov dlhšie. Čakaniu je však oficiálne koniec. Pixel 4a je tu a prináša so sebou kopu vylepšení. Téme sa venuje publikácia Android Central.

Prvoradé sú špecifikácie, ktoré nám v priebehu posledných mesiacov priblížilo nemalé množstvo známych i menej známych informátorov. Nie všetko je však v súlade s ich tvrdeniami.

Displej a interiér

Prednú stranu Pixel 4a pokrýva 5,81-palcový OLED displej s rozlíšením 2 340 x 1 080 pixelov, pomerom strán 19,5:9, hustotou pixelov 443 ppi, podporou pre HDR a kruhovým výrezom pre 8 Mpx fotoaparát s clonou f/2.0 a 84-stupňovým zorným poľom.

Pod kapotou nájdeme čipset Snapdragon 730G od spoločnosti Qualcomm, ktorý spolupracuje s grafickým čipom Adreno 618 a 6 GB operačnej pamäte typu LPDDR4X. Interiér samozrejme obsahuje aj batériu.

Tá ponúka kapacitu 3 140 mAh a podporu pre 18 W nabíjanie prostredníctvom USB-C. Hardvérové špecifikácie kompletizuje 128 GB úložisko, ktoré nie je možné nijak rozšíriť.

TIP REDAKCIE
Tínedžer pomocou SIM swappingu ukradol vyše 32 miliónov € v kryptomenách
Zdroj: Google

Čo ponúka zadný fotoaparát?

Zadná strana je domovom pre 12,2 Mpx snímač s clonou f/1.7, optickou (OIS) a elektronickou stabilizáciou obrazu (EIS) a 77-stupňovým zorným poľom. Čo sa týka videa, senzor dokáže natáčať v 1080p pri 30/60/120 FPS, v 720p pri 30/60/240 FPS a v 4K pri 30 FPS.

Ostatne smartfón disponuje dvoma stereo reproduktormi, USB-C portom, 3,5 mm výstupom pre slúchadlá a dvoma mikrofónmi. Toto všetko je súčasťou tela s rozmermi 144 x 69,4 x 8,2 mm a váhou 143 g.

V rámci farebných prevedení nám Google nedáva veľmi na výber, nakoľko Pixel 4a prichádza len vo verzii Just Black (čierna). Súčasťou výbavy je aj operačný systém Android 10.

Je lacnejší ako iPhone SE či OnePlus Nord

Smartfón je aktuálne v prostredí Google Store nacenený na 349 €. Je teda lacnejší ako iPhone SE 2. generácie či stále čerstvý OnePlus Nord.

Zoznam dostupných regiónov však neobsahuje Slovensko, uvedená suma reprezentuje cenu na území Francúzska. Očakávame však, že za podobný peniaz sa Pixel 4a bude eventuálne predávať aj u nás. S expedovaním sa má oficiálne začať 20. augusta.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať