Prvé informácie o Xiaomi Mi 11: Očakávať máme Snapdragon 875 a foťák pod displejom

O približne 5 mesiacov by sme sa mali dočkať predstavenia prvých modelov série Mi 11, ktoré, rovnako ako tie predošlé, budú nabité špičkovými technológiami.

Spoločnosť Xiaomi nedávno predstavila svoj Mi 10 Ultra, ktorým úspešne zavŕšila éru Mi 10. Nie je žiadnym tajomstvom, že všetky zariadenia, ktoré spadajú pod túto sériu, disponujú špičkovými technológiami a komponentami. A podľa najnovších informácií to vyzerá, že inak tomu nebude ani budúci rok.

Pod označením Mi 10 ako prvé debutovali modely Mi 10 a Mi 10 Pro, a to ešte vo februári tohto roku. To znamená, že už o približne 5 mesiacov by sme sa mali dočkať predstavenia prvých modelov série Mi 11, konkrétne Mi 11 a Mi 11 Pro.

Aj keď nás od tohto momentu stále delí ešte pomerne dosť času, už teraz sa o výbave očakávaných zariadení dozvedáme prvé informácie. Prichádza s nimi známy informátor Digital Chat Station, upozornil server Gizchina.

Digital Chat Station (Weibo)

Xiaomi nedávno demonštroval tretiu generáciu foťáku pod displejom, technológiu, ktorej debut by sa mal konať budúci rok. Výrobca pri nej údajne použil vlastnoručne vyvinutý systém rozloženia pixelov. To spolu so správnou optimalizáciou algoritmu umožní snímaču podať rovnaký výkon ako bežné fotoaparáty.

TIP REDAKCIE
Proti COVID-19 bojuje už aj Ulož.to, za každé očkovanie poskytne 20 GB zadarmo

A keďže sa jej máme dočkať už budúci rok, je vysoko pravdepodobné, že ju spoločnosť na trhu uvedie spolu s radom Mi 11 (alebo Mi 20), resp. s Mi 11 a Mi 11 Pro. Žiadny výrez, žiadny vysúvací panel, len displej a rámiky.

Xiaomi Mi 11 alebo Mi MIX 4?

Špekuluje sa však aj o tom, že zariadenie, ktoré si technológiu osvojí ako prvé, bude smartfón z radu Mi MIX. Môže ísť o Mi MIX 4, na ktorý sme vás upozornili ešte v júni. Jeho výbava má ponúknuť displej s 2K rozlíšením, 120 Hz obnovovacou frekvenciou, 150 Mpx hlavný fotoaparát a špičkový čipset Snapdragon 875.

Prítomnosť tohto čipsetu sa predpovedá aj pre sériu Mi 11. Či sa tak ale naozaj stane je zatiaľ otázne. Predsa len nás od jej predstavenia stále delí ešte množstvo času.

Total
1
Zdieľaní
Total
1
Zdieľať