Xiaomi Mi Mix 4 dá zabrať konkurencii: Futuristický 2K displej, Snapdragon 875 a 100 W nabíjanie

Pozeráme sa na najlepší smartfón tohto roka?

4
mi mix alpha
Xiaomi Mi Mix Alpha

Na internete sa objavili prvé plagáty približujúce údajný Mi Mix 4 z dielne spoločnosti Xiaomi. Vyzerá to, že zariadenie do určitej miery okopíruje dizajn futuristického Mi Mix Alpha so 180,6-percentným pomerom displeja ku konštrukcii, informuje server NotebookCheck.

Okrem prvého náhľadu na vizuálne prevedenie sa k nám však dopracovali aj údajné špecifikácie pripravovanej novinky. Podľa mnohých má Mi Mix 4 konkurovať predovšetkým Huawei P40, no ak sú zverejnené informácie ohľadom výbavy pravdivé, mohol by zabojovať o post vôbec najlepšieho tohtoročného smartfónu.

Zdroj: xiaomishka.ru

K dispozícii máme celkovo dva úniky informácií ohľadom Mi Mix 4. Prvý pochádza od renomovaného informátora Xiaomishka, ktorý tvrdí, že nadchádzajúci model z radu Mi Mix ponúkne nielen šialený dizajn, ale aj šialené fotoaparáty. Zostava má obsahovať 150 Mpx hlavný, 40 Mpx širokouhlý, 20 Mpx portrétový a ToF senzor. Schopnosti zabudovaného periskopu údajne siahajú až ku 120-násobnému digitálnemu priblíženiu. Pod displejom v prednej časti má svoje miesto zaujať 40 Mpx selfie snímač.

Ďalší únik, ktorý pochádza z čínskej sociálnej siete Weibo, sa zmieňuje o čipsete Snapdragon 875, podpore pre 100 W drôtové a 65 W bezdrôtové nabíjanie, no taktiež aj o 120 Hz displeji s 2K rozlíšením.

Výbava teda bude v každom prípade slušná. Avšak zrejme tým najpodstatnejším faktorom bude, ako sa tieto špičkové špecifikácie a mimozemský dizajn prejavia na predajnej cene.

Taktiež musíme podotknúť, že nie je isté, či sa skutočne pozeráme na pripravovaný Mi Mix 4, alebo len programom upravený Mi Mix Alpha. V každom prípade vám uvedené informácie zatiaľ odporúčame brať so značnou rezervou.