Európania podpisujú petíciu: Chcú, aby bol Xiaomi Mi 10 Ultra dostupný aj u nás

Cieľom petície je presvedčiť čínskeho výrobcu Xiaomi, aby svoju česrtvú vlajkovú loď prinieslo aj k nám, resp. do Európy.

Výrobca Xiaomi približne pred dvoma týždňami predstavil čerstvú vlajkovú loď, ktorou oslávil 10 rokov svojho pôsobenia na trhu. Ponúka skutočne špičkové špecifikácie, ako napríklad 120 Hz displej, 120-násobné priblíženie či podporu pre 120 W nabíjanie.

Je tu však jeden háčik. Výrobca svoju novinku uvoľnil len na domácom trhu. Na globálny trh ju pretlačiť neplánoval, pričom zo stola zmietol aj možnosť vydania rebrandovaných verzií.

Petícia je na svete

To sa však môže v blízkej budúcnosti zmeniť. Je pochopiteľné, že užívatelia neboli s rozhodnutím čínskej spoločnosti spokojní. Preto sa rozhodli spísať petíciu, ktorej cieľom je presvedčiť Xiaomi, aby svoju špičkovú vlajkovú loď priniesol aj k nám, resp. do Európy.

Ako píše server NotebookCheck, podpisy neustále pribúdajú. Pred približne 3 dňami ich bolo len 14, teraz ich je už údajne viac ako 1 800. Ide o nepopierateľný dôkaz, že po Mi 10 Ultra je dopyt aj u nás. Či to však čínskeho výrobcu obmäkčí je otázne.

Čo ponúka výbava Mi 10 Ultra?

Mi 10 Ultra je vybavený 6,67-palcovým OLED displejom s FHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, o ktorého ochranu sa stará vrstva Gorilla Glass 5.

V interiéri nájdeme špičkový čipset Snapdragon 865, max 16 GB operačnej pamäte typu LPDDR5, max. 512 GB interného úložiska typu UFS 3.1 a 4 500 mAh batériu s podporou pre 120 W drôtové nabíjanie, 50 W bezdrôtové nabíjanie a 10 W reverzné nabíjanie.

TIP REDAKCIE
VIANOCE 2021: Orange ukázal vianočnú ponuku. Toto všetko sa mení!

Zadnú stranu obýva štvorica fotoaparátov, ktorým šéfuje 48 Mpx hlavný senzor s podporou pre OIS a technológiu spájania pixelov. Sekunduje mu 48 Mpx teleobjektív so 120-násobným digitálnym priblížením a podporou pre OIS či natáčanie 8K videí, 20 Mpx širokouhlý snímač so 128-stupňovým zorným poľom a 12 Mpx fotoaparát s 2-násobným optickým priblížením pre portrétové fotografie. V mini výreze na prednej strane možno nájsť 20 Mpx selfie fotoaparát.

Zdroj: Xiaomi

Stáť môže okolo tisícky

Dôležitou otázkou je, koľko bude Mi 10 Ultra stáť, ak by k nám predsa len časom dorazil. Odpoveď zatiaľ nepoznáme, no podľa zdroja by sa mala točiť okolo hranice 999 €, čo pri pohľade na vyššie uvedené špecifikácie celkom pochopiteľné.

Chcete petíciu podpísať aj vy? Neváhajte a navštívte túto stránku.

Total
36
Zdieľaní
Total
36
Zdieľať