Je to oficiálne: Podujatie Galaxy Unpacked sa začína 5. augusta

Spoločnosť Samsung oficiálne potvrdila presný dátum a čas, kedy sa začne očakávané podujatie Galaxy Unpacked. Opona sa dvihne už 5. augusta.

Spoločnosť Samsung oficiálne potvrdila presný dátum a čas, kedy sa začne očakávané podujatie Galaxy Unpacked. Dočkať sa máme predstavenia radu Note20 či druhej generácie originálneho Galaxy Fold.

Ako píše server Android Authority, predikcie sa naplnili. Galaxy Unpacked totiž štartuje 5. augusta, a to o 16:00 nášho času. Konať sa bude virtuálne, prostredníctvom živého prenosu.

Na čo sa môžeme tešiť?

Už o necelý mesiac sa nám ukáže tohtoročné rozšírenie obľúbenej série Galaxy Note. Dočkať sa máme dvoch zariadení, a to Galaxy Note20 a Galaxy Note20 Ultra.

Galaxy Note20 a Note20 Ultra

Čo sa týka výkonnejšieho modelu, Galaxy Note20 Ultra má byť vybavený 6,9-palcovým AMOLED Infinity-O displejom s QHD+ rozlíšením a obnovovacou frekvenciou 120 Hz, čipsetom Exynos 992/Snapdragon 865, 12/16 GB operačnej pamäte a minimálne 128/256 GB interného úložiska. Hardvérové špecifikácie dopĺňa batéria s kapacitou 4 500 mAh a podporou pre 45 W drôtové či 15 W bezdrôtové nabíjanie.

Po softvérovej stránke má zariadenie poháňať Android 10 v kombinácii s vlastným rozhraním OneUI 2.1.

Zadná strana bude domovom pre štyri snímače, a to hlavný senzor s rozlíšením 108 Mpx, teleobjektív s rozlíšením 13 Mpx a širokouhlý snímač s rozlíšením 12 Mpx. 3D ToF senzor má tento rok nahradiť objektív s kvalitnejším laserovým zaostrovaním.

Foto: samsung.ru/The Verge

V prípade štandardného modelu sa zrejme dočkáme podobných špecifikácií. Údajne však bude trpieť dvoma veľkými nedostatkami, a to v oblasti displeja.

Informátor Ice universe totiž nedávno naznačil, že displej Galaxy Note20 ponúkne len FHD rozlíšenie a štandardnú obnovovaciu frekvenciu (60 Hz).

Galaxy Fold 2

Nemôžme zabudnúť ani na druhú generáciu Galaxy Fold. Tá má byť vybavená dvoma displejmi, hlavným a sekundárnym.

Hlavnú úlohu má pritom zohrávať 7,7-palcová obrazovka s rozlíšením 1 689 x 2 213 pixelov a obnovovacou frekvenciou 120 Hz. V prípade sekundárneho displeja sa máme dočkať 6,23-palcového panelu s rozlíšením 819 x 2 267 pixelov, pomerom strán 24,9 : 9 a obnovovacou frekvenciou 60 Hz.

Skvelou správou je, že Galaxy Fold 2 bude vybavený technológiou LTPO, vďaka čomu bude o približne 15 až 20 % šetrnejší k batérii.

Samsung Galaxy Fold
Samsung Galaxy Fold

Jeho zadná strana má ponúknuť zostavu troch fotoaparátov, a to z 12 Mpx hlavného snímača, 64 Mpx teleobjektívu a 16 Mpx širokouhlého senzora.

Interiér má obsahovať čipset Snapdragon 865 a dve batérie, ktoré dokopy dosahujú kapacity 4 365 mAh.

Šou začína 5. augusta

Vyššie uvedené špecifikácie pripravovaných zariadení naznačujú, že sa rozhodne máme na čo tešiť. Všetky čerstvé novinky nám Samsung ukáže už 5. augusta.