Pripravovaný čipset Kirin 1020 od Huawei má byť väčší aj nákladnejší ako A14 od Apple

Huawei aktuálne pripravuje nielen nové vlajkové lode, ale aj čipset, ktorý ich poženie. Procesor údajne debutuje ako Kirin 1020.

Čínsky výrobca Huawei aktuálne pripravuje nielen čerstvý rad vlajkových lodí, ale aj čipset, ktorý ho poženie. Procesor, ktorý má byť vyrábaný 5 nm procesom, údajne debutuje ako Kirin 1020.

Pripravovaný čipset má na trh doraziť počas septembra, pričom prvé smartfóny, ktoré poženie, budú vlajkové lode z radu Mate 40. Predošlé špekulácie tvrdili, že Kirin 1020 bude až o 50 % výkonnejší ako Kirin 990, a to vďaka jadrám Cortex-A78, pričom má byť aj citeľne úspornejší.

Aktuálne sa o čipsete dozvedáme ďalšie zaujímavé informácie, o ktoré sa s nami prostredníctvom siete Weibo podelil užívateľ Mobile chip master. Na jeho príspevky upozornila publikácia Gizchina.

Zdroj uvádza, že pripravovaný 5 nm čipset spoločnosti Huawei má byť o niečo nákladnejší ako A14 od Apple, no zároveň má byť lacnejší ako Apple ARM procesor. Rovnako na tom má byť aj s veľkosťou, čo znamená, že Kirin 1020 bude nielen drahší, ale aj väčší ako A14. Dizajn, vzhľad či cena čipov však nie sú hlavné záujmy Huawei, preto bývajú zvyčajne objemnejšie ako konkurenčné produkty.

TIP REDAKCIE
O2 rozširuje ponuku dvoch zariadení za cenu jedného

Prvé smartfóny, ktoré Kirin 1020 poženie, budú vlajkové lode z radu Mate 40. Zároveň má ísť o vôbec prvé telefóny vybavené 5 nm čipsetom, keďže rad iPhone 12 sa má oneskoriť o niekoľko týždňov. Tejto téme sme sa viac venovali v samostatnom článku.

Huawei má s Mate 40 veľké plány. Výrobca údajne plánuje počas štvrtého kvartálu tohto roku expedovať približne 8 miliónov modelov z tejto série, čo rozhodne nie je nízke číslo. Niet teda pochýb, že modely Mate 40 len posilnia dominantné postavenie Huawei na trhu so smartfónmi, ktoré spoločnosť len nedávno uchmatla juhokórejskému výrobcovi Samsung.

Total
8
Zdieľaní
Total
8
Zdieľať